اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
حمايت ازكالاي ايراني
تلگرام سازمان محیط زیست
نقشه سايت English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
پيام ها
 
 
 
پيام بهاري مدير كل حفاظت محيط زيست استان اصفهان در آغاز سال نو
(چهارشنبه 1 فروردين 1397)
 
🌺 بهار؛ الهام بخش ترين دوران سال؛ فصل خرمي و نوشدن؛ همواره ما را به پويايي و شكوفايي فرامي خواند؛ با  عرض تبريك فرارسيدن سال نو و اعتنام فرصت از تلاقي نوروز با شهادت امام هادي عليه السلام ضمن توسل به آن امام همام كه خردورزي و هدايتگري با نام مبارك ايشان عجين شده است به استحضار مردم شريف استان مي رسانم:بروز پويش هاي متنوع محيط زيستي و پيوستن گروه هاي مختلف اجتماعي كه امروز شاهد آن هستيم بيانگر طليعه عملگرايي جامعه در اين زمينه است كه آينده اي روشن براي دستيابي به محيط زيست مطلوب در استان و كشور را تضمين مي كند.

🌺 به مدد رشد اجتماعي متناسب؛ خوشبختانه مشاركت مردمي و بين دستگاهي در حوزه محيط زيست در استان از وضعيت خوبي برخوردار است ليكن شرايط زيست محيطي فعلي ايجاب مي كند كه براي رسيدن به محيط زيست مطلوب؛ به گسترش خانواده محيط زيست بينديشم و در اين راستا بجز اعضاي رسمي خانواده محيط زيست استان شامل: مديران؛ كاركنان و بازنشستگان حفاظت محيط زيست؛اعضاي سازمان هاي مردم نهاد زيست محيطي ؛ همياران محيط زيست ؛ طبيعت دوستان و فعالان رسانه اي در حوزه محيط زيست؛ ديگر اقشار جامعه نيز به جمع خانواده گسترده محيط زيست استان بپيوندند تا در تحقق وظايف قانوني؛ شرعي؛اخلاقي؛ فردي و جمعي خود نسبت به محيط زيست با همگرايي بيشتر بكوشيم و دستاوردهاي غني تري در اين زمينه حاصل كنيم.

🌺 اميدوارم با لطف خداوند و همدلي عملگرايانه از سوي يكايك اعضاي خانواده محيط زيست و هدايتگري مدير ارشد استان  شاهد بهبود روزافزون وضعيت زيست محيطي با رويكرد اقتصاد سبز و حمايت از كالاي ايراني در سال پيش رو باشيم.
 
 

پيام محيط زيستي مديركل

(يكشنبه 6 اسفند 1396)

اسفند و برنامه ريزي:

اسفند ماه فرصت بسيار مناسبي را فرا روي دستگاه‌ها و نهادهاي اجتماعي و حتي هريك از ما به عنوان افراد جامعه قرار مي‌دهد تا هر شخص حقيقي و حقوقي ضمن خود ارزيابي هدفمند؛ به شناسايي نقاط قوت و ضعف؛ فرصت ها و تهديدهاي فردي و سازماني خود بپردازد.

بدون ترديد مقايسه وضعيت موجود با وضعيت مطلوب در آغاز سال نه تنها تعيين كننده ميزان موفقيت در اجراي هر يك از برنامه هاي پيش بيني شده خواهد بود بلكه زمينه ساز برنامه ريزي بهتر و عملي تر براي سال آينده مي گردد.

چنين ارزيابي كاربردي براي همه بخش هاي جامعه عموميت داشته و با شدت و ضعف در هر يك ازافراد و دستگاه ها و نهادهاي اجتماعي ؛ اقتصادي و فرهنگي به صورت مستمر اعمال مي شود ليكن در سازمان حفاظت محيط زيست و واحدهاي استاني اين دستگاه حاكميتي نظارتي؛ موضوع ارزيابي عملكرد قدري پيچيده تر است زيرا اعلب وظايف سازمان حفاظت محيط زيست؛ ماهيتي فرابخشي دارد.

به بيان ديگر حوزه اجرايي محيط زيست خارج از اين سازمان قرار دارد حتي بخشي از وظايف اين دستگاه مانند اعمال ضوابط زيست محيطي در استقرار و بهره برداي از واحدهاي توليدي و فرهنگسازي كه جنبه پيشگيري داشته و انجام بخشي از وظايفي كه حالت نظارتي و بازدارنده دارد در حيطه فرابخش محيط زيست عملياتي مي شوند.

 بدين ترتيب ادارات كل حفاظت محيط زيست استاني بخش عمده اي از برنامه هاي سالانه؛؛ ميان مدت و بلند مدت خود را براي اجرا با مشاركت فرابخش محيط زيست و در فصايي تعاملي با ساير دستگاه ها و نهادهاي جامعه و جلب مشاركت سازمان هاي مردم نهاد؛ رسانه مداران و عموم مخاطبان اين سازمان؛ تدوين و عملياتي مي كنند.

روشن است كه كوتاهي خواسته يا ناخواسته برخي از نهادهاي مجري برنامه هاي تعاملي محيط زيست در عمل به عنوان قصور اين دستگاه تلقي مي شود كه اين قصاوت اگرچه از نظر عملياتي درست نيست اما به لحاظ نحوه نظارت حفاظت محيط زيست بر عملكرد فرابخش اين سازمان اين كوتاهي قابل پذيرش خواهد بود.

اكنون كه در دهه نخست اسفند ماه قرارداريم و كليه دستگاه ها و نهادهاي استاني در حال تدوين برنامه هاي سال آتي خود هستند اينجانب و همكارانم به عنوان متوليان اصلي اعمال مجموعه قوانين زيست محيطي كشور مبتني بر اصل پنجاهم قانون اساسي و سياست هاي زيست محيطي نظام ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري در سطح استان؛ ضمن قدراني صميمانه از تلاش ارزشمند بين بخشي و مردمي انجام يافته در سال 1396 متوليان برنامه ريزي در دستگااه هاي فرابخش محيط زيست را به مشاركت گسترده تر در اجراي برنامه هاي بين بخشي در سال آتي و پيش بيني پروژه هاي زيست محيطي اختصاصي از سوي آنان در راستاي نيل به محيط زيست مطلوب بر اساس برنامه ششم توسعه اقتصادي؛ اجتماعي؛ فرهنگي در سطح استان دعوت مي كنيم و انتظار داريم كه با لطف خداوند و برنامه ريزي كارآمد در بخش و فرابخش محيط زيست و با هدايت و حمايت استاندار جامع نگر و سبز انديش اصفهان در تحقق سياست هاي زيست محيطي اولويت دار دولت محترم به پشتوانه مردم شريف استان ؛ توفيق بيش ا‌ز پيش حاصل گردد.

 

ارادتمند همگان؛ سيد رحمان دانيالي، مدير كل حفاظت محيط زيست استان اصفهان

 

پيام تسليت:

از دست دادن ده ها تن از هم ميهنان عزيزمان در سانحه دلخراش سقوط هواپيماي تهران - ياسوج را به ملت بزرگ ايران بويژه خانواده هاي داغدار آنان خصوصا به همكار ارجمندمان در اداره كل حفاظت محيط زبست استان اصفهان جناب آقاي مهندس سيد قدرت اله عليپور كه خاله زاده خود روانشاد سيد نقي نشاطي فر را در اين حادثه غمناك از دست داده اند و همچنين ضايعه از دست دادن جمعي از فعالان زيست محيطي در اين سانحه تلخ را به جامعه محيط زيست كشور؛ عميقانه تسليت و تعزيت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال براي ارواح پركشيده به ملكوت آنان؛ علو درجات و براي خانواده هاي بزرگوارشان؛ شكيبايي و اجر الهي خواستاريم.

 

از طرف خانواده محيط زيست استان

سيد رحمان دانيالي، مديركل حفاظت محيط زيست استان اصفهان

 

 

پيام محيط زيستي مديركل

(شنبه 21 بهمن 1396)

 

شركت در راهپيمايي يوم الله 22 بهمن:

در آستانه ورود به چهل سالگي انقلاب شكوهمند اسلامي ايران هستيم كه در آن؛ اراده ملت با هدايت يك ابرمرد الهي به جوش و خروش آمد و پايه گذار نظام سياسي نويني در جهان به نام جمهوري اسلامي ايران گرديد.

 نخستين و مهمترين ارمغان انقلاب؛ استقلال سياسي ايران زمين بود كه شايسته است به شكرانه سي و نهمين سالگرد اين پيروزي بزرگ؛ همدلانه و همراه با ديگر مردم قهرمان و فرهنگ مدار استان اصفهان در جشن انقلاب فعالانه شركت نماييم و با رويكردي جامع نگر، يك بار ديگر؛ داده هاي پربركت انقلاب خود را ارزيابي كنيم و در پيشگاه شهداي اين انقلاب با خود عهد كنيم كه در امانت داري از استقلال؛ تماميت ارضي و امنيت بي نظير در سطح منطقه ؛ حاصل از نثار خون پاك آنان؛ همتي بيش از پيش از خود نشان دهيم و براي آبادي و عمران ميهن عزيزمان و آزادي و آزادگي مردم و پيشرفت كشور؛ تلاشي مستمر و خستگي ناپذير داشته باشيم و از آنجايي كه بستر اصلي اين پيشرفت؛ محيط زيست طبيعي است با استفاده از عملي ساختن آموزه‌هاي ديني ؛ علمي و تجربيات جهاني؛ محيط زيست خود را از بحران هاي پيش رو به گونه اي برهانيم كه بر اساس چشم انداز 20 ساله نظام در سال 1400 به محيط زيست مطلوب كه كمترين حق ملت بزرگوار ماست در كشور و استان دست يابيم .

نيل به اين ارمان بزرگ، نيازمند پايداري و عملگرايي روزافزون تك تك مردم و همه دستگاه ها و نهادهاي نظارتي؛ اجرايي؛ فرهنگي در بخش‌هاي دولتي و خصوصي است كه خوشبختانه اين اراده درجامعه؛ تجلي روز افزون يافته است.

وعده ديدار ما يوم الله 22 بهمن در ميدان امام "نقش جهان" كه با توفيق و لطف الهي؛ نقش جهاني خود را در اين روز به نيكي ايفا خواهيم كرد.

"خجسته باد اين پيروزي "

سيد رحمان دانيالي، مدير كل حفاظت محيط زيست استان اصفهان به نمايندگي از خانواده بزرگ محيط زيست استان

 

پيام محيط زيستي مدير كل

(شنبه 14 بهمن 1396)

 

ثمرات محيط زيستي فجر:

بدون ترديد انقلاب هاي مختلف براي ملت‌ها سرنوشت سازند و انقلاب هاي سياسي كه پايه هاي اساسي يك كشور را تشكيل مي‌دهد از مهم‌ترين انقلاب‌ها به شمار مي آيند.البته انقلاب شكوهمند اسلامي ايران با ويژگي هاي منحصربفرد خود نيز از اين قاعده مستثني نيست.

خوشبختانه پايه‌گذاري نظام سياسي كشور بر اساس دين مبين اسلام براي محيط زيست ايران، نگاه اعتقادي به مباني محيط زيست را در پي داشت كه مبتني بر اين انديشه، نخستين دستاورد زيست محيطي انقلاب ما، اختصاص يك اصل بنيادين در قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران بود.

در اين اصل با رويكردي جامع، حفاظت از محيط زيست كه زمينه‌ساز حيات اجتماعي رو به رشد نسل امروز و نسل هاي آينده است؛ وظيفه اي عمومي تلقي شده و بر ممنوعيت فعاليت هاي اقتصادي و غير آن كه با آلودگي محيط زيست ملازمه پيدا كند تصريح شده است.

اين اصل مترقي كه از افتخارات قانونگذاري محيط زيستي در سطح جهان به شمار مي آيد به گونه اي است كه ايران اسلامي را در جرگه معدود كشورهايي قرار مي دهد كه در قانون اساسي خود به محيط زيست پرداخته اند.

طبق اصل پنجاهم قانون اساسي؛ همه اشخاص حقيقي و حقوقي يعني تك تك افراد ملت و همه دستگاه ها و نهادهاي حاكميت به انضمام بخش خصوصي و در راس آنها قوه مجريه؛ مسئوليت اجراي اين قانون را برعهده دارند و بديهي است كه در بين اعضاي دولت؛ سازمان حفاظت محيط زيست كشور و ادارات كل استاتي اين دستگاه با جلب مشاركت مردمي و بين بخشي در حكم دبيرخانه اجرايي اين قانون به عنوان متولي اصلي سازماني محسوب مي شود

بدين ترتيب ما مجموعه موفقيت هاي سازمان حفاظت محيط زيست در تدوين قوانين محيط زيستي و كنترل آلودگي هاي زيست محيطي؛ همچنين توان بازدارنگي اين سازمان حاكميتي- نظارتي در پيشگيري از برخي تصميمات غير همسو با محيط زيست در كشور را مديون وجود و اعمال اصل پنجاهم مي دانيم.

علاوه بر اين؛ حفاظت از زيستگاه هاي طبيعي تحت مديريت سازمان و افزايش كمي و ارتقاي سطح كيفي اين مناطق همچنين اوج تحولات در مديريت كلان محيط زيستي كشور كه با ابلاغ سياست هاي زيست محيطي نظام از سوي مقام معظم رهبري و پيش از آن تبيين مطالبات ايشان در حوزه محيط زيست از مردم و مسئولان انجام يافت و برنامه هاي زيست محيطي بي نظير دولت هاي يازدهم و دوازدهم نيز حاصل قوانين و مقررات زيست محيطي تدوين و تصويب شده در راستاي تحقق اصل پنجاهم قانون اساسي است.

بنابراين اگر از داشته هاي زيست محيطي خود به عنوان ارزش هاي انقلابي، بيش از پيش حفاظت كنيم و در جهت پاسخگويي به مطالبات محيط زيستي رهبر معظم انقلاب همچنين اعمال سياست هاي چهارگانه زيست محيطي دولت محترم كه در محيط زيست استان اولويت تام و تمام دارد؛ با توفيق الهي مجموعه مديران ارجمند و مردم هوشمند اصفهان كارهاي متعدد انجام نيافته در اين زمينه را با سرعت بيشتري عملياتي كنيم به محيط زيست مطلوب تر و درخور مردم شريف استان اصفهان نيز دست خواهيم يافت.

 

دهه فجر بر دوستداران همه ارزش هاي انقلاب اسلامي گرامي باد

سيد رحمان دانيالي، مديركل حفاظت محيط زيست استان اصفهان

پيام محيط زيستي مديركل:

(شنبه 7 بهمن 1396)

 

هم‌ استاني هاي طبيعت دوست عزيز؛

 

خوشبختانه هفته گذشته در شوراي هماهنگي مديريت بحران استان كه به رياست جناب آقاي دكتر مهرعليزاده استاندار محترم اصفهان با حضورمديران محترم استان تشكيل شد، موضوع آلودگي هوا و عملكرد 27 دستگاه و نهاد دولتي وغير دولتي در زمينه اجراي وظايف محوله به آنان در برنامه جامع كنترل كيفي هواي اصفهان مورد بررسي قرارگرفت.

آنچه در اين ميان حائز اهميت بيشتر است ورود بسيار مقتدرانه و حركت آفرين مقام ارشد اجرايي استان در سرعت بخشيدن به انجام تعهدات باقي مانده دستگاه ها و نهادهاي عضو كارگروه كاهش آلودگي هوا بود كه تضمين كننده موفقيت كامل برنامه جامع كنترل كيفي هواي اصفهان خواهد بود.

اين نخستين گام عملي در اجراي يكي از چهار برنامه محوري و سياست هاي زيست محيطي دولت دوازدهم در اصفهان را به عنوان نماد جديت مديريت كلان استان در اين زمينه به فال نيك گرفته و ضمن تقدير از اين حمايت تمام عيار؛ بنده و همكارانم به عنوان خادمان شما در دستگاه حاكميتي - نظارتي حفاظت محيط زيست استان؛ به ياري خداي منان از طريق جلب مشاركت گسترده سازمان هاي مردم نهاد زيست محيطي؛ اصحاب رسانه و ديگر فعالان بخش دولتي و خصوصي تاثيرگذار برمحيط زيست منطقه؛ تلاش مجدانه علمي-اجرايي و عزم جزم خود را براي تحقق اولويت هاي برنامه اي استان در حوزه محيط زيست به مردم شريف و بزرگوار استان؛ مجدداً اعلام مي داريم.

 

ارادتمند همگان 

سيد رحمان دانيالي، مدير كل حفاظت محيط زيست استان اصفهان

 

پيام تسليت خانواده محيط زيست استان اصفهان در پي شهادت محيط بان عزيز؛ علي اكبر قنبري زاده رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان بهاباد استان يزد

در پي شهادت محيط بان عزيز؛ علي اكبر قنبري زاده رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان بهاباد، مديركل حفاظت محيط زيست استان اصفهان به نمايندگي از خانواده محيط زيست استان پيام تسليت صادر كرد.

متن اين پيام تسليت به شرح زير است:

 

جناب آقاي مهندس سيد حسين سادات موسوي مديركل محترم حفاظت محيط زبست استان يزد

با اهداي سلام و احترام؛

خبر شهادت محيط بان عزيز؛ علي اكبر قنبري زاده رئيس اداره حفاطت محيط زيست شهرستان بهاباد در جهاد با اشرار اينجانب و همكارانم را دردمند و اندوهگين ساخت.

خانواده محيط زيست استان اصفهان ضمن ابراز مراتب تسليت و تعزيت اين ضايعه بزرگ به جنابعالي و همكاران محترم بويژه خانواده معزز ايشان؛ از خداي مهربان براي آن همكار شهيد علو درجات و براي بازماندگان گرانقدر شكيبايي و اجر مسالت داريم.

 

 

مدير كل حفاظت محيط زيست استان اصفهان از تلاش هنرمندانه محيط بان محمدرضا حلواني قدرداني كرد.

دكتر سيد رحمان دانيالي با صدور پيامي از تلاش ارزشمند محيط بانان اداره حفاظت محيط زيست شهرستان نائين براي يافتن پلنگ در پناهگاه حيات وحش عباس آباد قدرداني نمود و درخشش هنرمندانه محيط بان محمدرضا حلواني در فيلم مستند محيط بان و پلنگ را به عنوان يك موفقيت فرا ملي به وي و محيط بانان كشور تبريك گفت. در اين پيام چنين آمده است:

 

"همكار گرامي محيط دار دوم جناب آقاي محمد رضا حلواني؛
با اهداي سلام ؛ بدون ترديد هنر، ارجمندترين دستاورد بشر براي انتقال پيام هاي والاي الهي و انساني به گروه هاي مختلف اجتماعي است و در اين عرصه هنر هفتم و تصوير متحرك اثرگذارترين ابزار براي پيام رساني به شمار مي آيد. درخشش هنري آن همكار محترم در فيلم مستند « محيط بان و پلنگ » كه در «جشنواره بين المللي فيلم هاي مستند حيات وحش جكسن هول» موفق به دريافت عنوان بهترين فيلم گرديد، موجبات مسرت و مباهات خانواده محيط زيست استان را فراهم نمود. اينجانب ضمن ابراز سپاس از تلاش هاي بي نظير و ارزشمند شما و ديگر همكاران ارجمند اداره حفاظت محيط زيست شهرستان نائين براي يافتن پلنگ در پناهگاه حيات وحش عباس آباد و عرض تبريك اين همكاري هنرمندانه به جنابعالي و مجموعه محيط بانان استان و كشور، موفقيت روزافزونتان را در جميع امور بويژه انجام رسالت هاي متعالي سازماني در آن شهرستان خواستارم."
 

 

مدير كل حفاظت محيط زيست استان اصفهان درگذشت محيط بان ناصر رحيم نيا را به جامعه محيط زيست كشور، تسليت گفت.

سيد رحمان دانيالي با صدور پيامي درگذشت ناصر رحيم نيا محيط بان استان آذربايجان شرقي را تسليت گفت. در پيام وي آمده است؛

 

"خبر درگذشت محيط بان عزيز ناصر رحيم نيا در اثر جراحات ناشي از تصادف در حين انجام وظايف سازماني موجب تأثر و تألم اينجانب و همكارانم گرديد.

خانواده محيط زيست استان ضمن ابراز مراتب تسليت و تعزيت اين ضايعه بزرگ به جامعه محيط زيست كشور، همكاران آن استان و خانواده معزز ايشان، از خداي مهربان براي آن همكار فقيد علو درجات و براي بازماندگان گرانقدر شكيبايي و اجر مسالت نموده است.
 
 
Update history: 1397/01/07
number of visits: 588
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Copy right 2014 www.isfahan-doe.ir . All rights reserved
Powered by DorsaPortal