اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"رونق توليد"

کانال رسمی اداره کل
نقشه سايت English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
كلانتري : كشور نيازمند چهار يا پنج پايگاه هوايي اطفاي حريق است

كلانتري :

كشور نيازمند چهار يا پنج پايگاه هوايي اطفاي حريق است

اصفهان - ايرنا - معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان حفاظت محيط زيست گفت : مناطق مختلف كشور نيازمند چهار يا پنج پايگاه هوايي اطفاي حريق است تا آتش سوزي هاي غير قابل دسترس در جنگل ها و مناطق حفاظت شده را پوشش دهد.

به گزارش ايرنا، عيسي كلانتري روز شنبه در مراسم رونمايي از سامانه آتش‌ نشاني هوايي تحت فشار كشور در شاهين شهر اصفهان در جمع خبرنگاران افزود: آتش سوزي هاي بسياري در جنگل ها ، مراتع و مناطق حفاظت شده غير قابل دسترس بوقوع مي پيوندد و اين سامانه مي تواند در اين زمينه كارگشا باشد.
وي اظهار داشت: تاكنون در كشور سيستمي كه قادر به اطفاي حريق در مناطق دور افتاده و جنگل ها باشد ، وجود نداشت كه با كمك وزارت دفاع و معاونت فناوري رياست جمهوري تصميم گرفته شده در اين زمينه ستادي تشكيل شده وعمليات اطفاي حريق با استفاده از صنعت هوايي كشور اجرايي شود.
كلانتري افزود : در 2سال اخير در وزارت دفاع و معاونت فناوري رياست جمهوي تلاش زيادي بعمل آمد تا سامانه پاشش تحت فشار آب بر روي يك فروند هواپيما نصب شود و اين اولين پروازي بود كه اين سامانه توانست 18 تن آب را در مدت 5 ثانيه روي مساحت تعيين شده با فشار بسيار بالا در فاصله 100 متري تخليه كند.
رئيس سازمان حفاظت محيط زيست گفت : اميدواريم بستر آموزش هاي لازم در كشور ايجاد شود و در 2 سال آينده حداقل در چهار منطقه كشور پايگاه اطفاي حريق هوايي ايجاد شود.
معاون علمي و فناوري رئيس جمهوري نيز گفت : دستيابي به دانش اين سامانه ازاهميت بالايي برخوردار بود چون كمتر كشوري در دنيا از آن بهره مند است.
سورنا ستاري افزود : اين سامانه براي ساير هواپيماها نيز به راحتي قابل نصب است و پاشش 18 تن آب در مدت پنج ثانيه كار بزرگي در زمينه اطفاي حريق در كشور است.
به گزارش ايرنا، سامانه آتش نشاني هوايي صبح شنبه در شركت هواپيما سازي ايران متعلق به وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح در شاهين شهر اصفهان رونمايي شد.
اين سامانه كه بر روي هواپيماهاي جت نصب مي شود ، براي مهار و خاموش كردن آتش در مناطق سخت گذر از قبيل جنگل ها و مناطق طبيعي سخت گذر كاربرد دارد.
همزمان با رونمايي از اين طرح ، شبيه سازي جت آتش نشان و پاشش آب روي آتش فرضي با استفاده از يك فروند هواپيماي توپولف 150 انجام شد.
تاریخ به روزرسانی: 1397/07/12
تعداد بازدید: 8
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Copy right 2014 www.isfahan-doe.ir . All rights reserved
Powered by DorsaPortal