اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"رونق توليد"

کانال رسمی اداره کل
نقشه سايت English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
آخرين وضعيت محيط‌بانان زخمي قميشلو

آخرين وضعيت محيط‌بانان زخمي قميشلو

فرمانده يگان حفاظت محيط زيست استان اصفهان گفت: يكي از محيط‌بانان قميشلو كه پايش در درگيري بين شكارچيان غيرمجاز و محيط‌بانان مجروح شده بود، مورد عمل جراحي قرار گرفت و در حال حاضر وضع جسمي بهتري دارد.

به گزارش" پارما" مرتضي جمشيديان در گفت‌وگو با خبرنگار ايمنا درباره وضعيت سلامت دو محيط‌بان زخمي قميشلو، اظهار كرد: يكي از محيط‌بانان كه پاي او به شدت مجروح شده بود ۱۴ آبان‌ماه مورد عمل جراحي قرار گرفت  كه عمل وي چهار ساعت طول كشيد و اكنون شرايط جسمي خوبي دارد

وي گفت: تعداد زيادي ساچمه در پاي اين محيط‌بان وجود داشت و استخوان ران او هم شكسته بود كه در سه هفته گذشته به علت وخامت زخم‌ها پزشك معالج اجازه عمل جراحي نمي‌داد.

جمشيديان افزود: اين محيط‌بان براي سپري كردن دوره درمان همچنان در بيمارستان بستري است.

وي ادامه داد: يكي ديگر از محيط‌بانان هم كه به علت اصابت ساچمه دستش شكسته بود در حال حاضر از بيمارستان مرخص شده است و وضعيت سلامت مطلوب‌تري نسبت به همكارش دارد.

فرمانده يگان حفاظت محيط زيست استان اصفهان اضافه كرد: پرونده قضايي مربوط به اين دو محيط‌بان در دادگاه تشكيل شده است و از سوي ديگر هم، خانواده شكارچي غيرمجاز كه در درگيري آن شب كشته شد از اداره محيط زيست؛ هم‌چنين از افرادي كه فرزندشان را براي شكار همراهي كرده بودند؛ شاكي هستند.

جمشيديان گفت: دو محيط‌بان مجروح براي دفاع از خود به سمت شكارچي تيراندازي كرده‌اند با اين حال بستگي به راي دادگاه دارد كه چه حكمي صادر كند.

به گزارش ايمنا؛ نيمه شب ۲۱ مهرماه امسال در درگيري بين شكارچيان غيرمجاز و محيط‌بانان در منطقه حفاظت شده قميشلو، دو محيط‌بان مجروح و يك  شكارچي كشته شد.

تاریخ به روزرسانی: 1397/08/19
تعداد بازدید: 167
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Copy right 2014 www.isfahan-doe.ir . All rights reserved
Powered by DorsaPortal