اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"رونق توليد"

کانال رسمی اداره کل
نقشه سايت English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
پاسگاه محيط باني مصر افتتاح شد

پاسگاه محيط باني مصر افتتاح شد

اصفهان - ايرنا- پاسگاه محيط باني مصر واقع در شهرستان خور و بيابانك و منطقه شكار ممنوع كلاته روز شنبه به بهره برداري رسيد.

به گزارش ايرنا، مديركل حفاظت محيط زيست اصفهان در اين آيين با قدرداني از رويكرد زيست محيطي مسئولان اين شهرستان افزود: با وجود همه كمبودها، تلاش ما بر اين است كه با همكاري بخش هاي درون و برون سازمان گام هاي خوبي براي محيط زيست استان برداشته شود و در اين راه همه سعي و تلاش خود را خواهيم كرد.
سيد رحمان دانيالي با تاكيد بر ظرفيت هاي متنوع و متعدد طبيعت گردي در منطقه اظهاراميدواري كرد زير ساخت هاي لازم براي فعال سازي اين بخش ها در خور و بيابانك فراهم شود.
وي همچنين با اشاره به لزوم فرهنگ سازي وقف و نذر زيست محيطي، راه برون رفت مشكلات زيست محيطي را توجه به اين موضوع مهم از سوي مردم با هدايت و حمايت ائمه جمعه و جماعت و نشر فرهنگ زيست محيطي از طريق آموزش و پرورش دانست.
مديركل حفاظت محيط زيست استان اصفهان زيربناي پاسگاه محيط باني مصر را 85 متر مربع و مساحت آن را 600 متر اعلام و اضافه كرد : براي اين طرح يك ميليارد ريال از محل اعتبارات تملك دارايي هاي سرمايه اي استان هزينه شد.
در اين آيين شماري از مسوولان شهرستاني حضور داشتند.
منطقه شكار ممنوع كلاته با مساحت حدود 134 هزار هكتار در شمال شرق شهرستان خور و بيابانك داراي گونه هاي با ارزش گياهي و جانوري است.
اين منطقه با ارزش ترين زيستگاه دست نخورده در قلب كوير براي انواع گونه هاي گياهي و جانوري همچون گربه وحشي، كاراكال و جبير است.
منطقه شكار ممنوع كلاته خوروبيابانك از با ارزش ترين زيستگاه هاي شهرستان است كه 20 درصد آن را كوهستان و تپه ماهور، 52 درصد دشت، 22 درصد تاغزار و تپه ماسه اي و شش درصد نيز اراضي سيلابي تشكيل مي دهد.
شهرستان كويري خور وبيابانك در420 كيلومتري شرق اصفهان واقع است.

تاریخ به روزرسانی: 1397/12/18
تعداد بازدید: 84
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Copy right 2014 www.isfahan-doe.ir . All rights reserved
Powered by DorsaPortal