اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"رونق توليد"

کانال رسمی اداره کل
نقشه سايت English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
معاون رئيس جمهور در اصفهان: ۲۵۰۰ محيط‌بان در برنامه ۱۰ ساله جذب محيط زيست مي‌شوند

معاون رئيس جمهور در اصفهان: ۲۵۰۰ محيط‌بان در برنامه ۱۰ ساله جذب محيط زيست مي‌شوند

معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان حفاظت از محيط زيست گفت: در يك برنامه ۱۰ ساله ۲۵۰۰ محيط‌بان به سازمان محيط زيست كشور اضافه مي‌شوند.معاون رئيس جمهور در اصفهان: 2500 محيط‌بان در برنامه 10 ساله جذب محيط زيست مي‌شوند

به گزارش خبرگزاري تسنيم از اردستان، عيسي كلانتري شامگاه پنجشنبه در جلسه كارگروه رفع موانع توليد و اشتغال اردستان در محل فرمانداري اين شهرستان با بيان اينكه در كل كشور سازمان حفاظت محيط زيست 7 هزار نفر پرسنل دارد كه از اين تعداد 3 هزار نفر محيط‌بان هستند اظهار داشت: حدود 2500 محيط بان را قرار است به صورت 10 ساله جذب كنيم سالي 250 نفر و تجهيزات و امكانات آن از طريق نيروهاي مسلح تامين مي‌شود.

وي افزود: به منظور حمايت از گونه‌هاي در معرض خطر و تهديد برنامه‌هايي تنظيم شده تا از انقراض آنها جلوگيري شود.

معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان حفاظت از محيط زيست با بيان اينكه حفظ محيط زيست در گرو همراهي مردم است، افزود: فرهنگ حفظ محيط زيست بايد توسعه داده شود و يكي از اصول توسعه پايدار نظم اجتماعي است و محيط زيست هيچ گاه در مقابل توسعه نبوده است

كلانتري در ادامه با بيان اينكه در اردستان كمبود منابع آبي يك محدوديت براي توسعه نيست، تصريح كرد: بايد در بحث كشاورزي افزايش بهره‌وري را داشته باشيم و در بخش صنايع به سمت صنايع با نياز آبي كم حركت كنيم.

وي با اشاره به اينكه اردستان در مركز كشور قرار گرفته و پاك ترين هواي كشور را دارد گفت: نگاه سنتي را بايد از برنامه‌ريزي دور كرد و در اين راستا تمام اختيارات به مديران كل تفويض شده به‌جز حدود 4 درصد كه قانون اجازه نمي‌دهد.

معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان حفاظت از محيط زيست با اشاره به اينكه براي سرمايه‌گذار نبايد مشكل ايجاد كرد و همه اصول را رعايت كنيد اما كارشكني نكنيد گفت: شرايط تحريم موقتي است و مجبور هستند تحريم‌ها را حذف و كاهش دهند.

كلانتري با بيان اينكه اردستان از مراكزمهم  توسعه كشور است، افزود: بايد حداكثر استفاده را از قرار گرفتن اين شهرستان در محور ترانزيت داشت و محدوديت فيزيكي و طبيعي براي توسعه اردستان وجود ندارد.

وي با بيان اينكه 20درصد مساحت ايران بايد دست نخورده باقي بماند، اظهار داشت: در حال حاضر اين ميزان 23ميليون هكتار است كه بايد به 30 ميليون هكتار برسد.

رئيس سازمان حفاظت از محيط زيست خاطرنشان كرد: نزديك 40 برابر توليد ناخالص ملي ايران پول سرگردان در دنيا وجود دارد كه بايد جهت سرمايه‌گذاري جذب شود.


كمبود نيروي حفاظت محيط زيست از مشكلات اردستان است

نماينده مردم اردستان در مجلس نيز در اين جلسه خواستار منطقه‌بندي مسائل محيط زيستي شد و گفت: نمي‌شود كل كشور را به يك چشم ديد.

حجت‌الاسلام والسملمين سيد صادق طباطبائي‌نژاد افزود: در صورت نوشتن لايحه‌اي در اين مورد و منطقه‌بندي كردن مسائل مجلس آمادگي بررسي و تصويب آن را دارد.

وي كمبود نيروي حفاظت محيط زيست را از مشكلات اردستان اعلام كرد و گفت: مناطق حفاظت شده كهياز و شكار ممنوع خارو از مناطق مهم كشور است با توجه به اينكه بخشي از پارك ملي كوير نيز در اين شهرستان قرار گرفته است

طباطبائي‌نژاد خواستار اختصاص اعتبار جهت تكميل پاسگاه محيط‌باني خارو شد.

ميانگين نرخ جمعيت سالمند در اردستان 2 برابر كشور است

در ادامه اين جلسه فرماندار اردستان با بيان اينكه 18 درصد از جمعيت اين شهرستان سالمند و ميانگين نرخ جمعيت سالمند در اردستان دوبرابر كشور است گفت: وجود سرمايه انساني بالا در تمام حوزه ها مهمترين مزيت اردستان است.

حميدرضا تاملي با بيان اينكه بيشترين سطح باغات مثمر استان و بيشترين ميزان مراتع در سطح استان در اردستان قرار دارد، اظهار داشت: با توجه به توسعه شهرستان محدوده منطقه حفاظت شده كهيازنيازمند بازنگري است.

وي با بيان اينكه در طرح جديد محدوده حفاظت شده كهياز 17 روستا از محدوده خارج شده‌اند گفت: خارج شدن منطقه‌اي با وسعت 3 هزار مترمربع جهت ايجاد ناحيه صنعتي و 3هزار مترمربع از حريم روستاها نيز ديده شده است.

فرماندار اردستان با بيان اينكه مساحت فعلي منطقه كهياز 92 هزار هكتار است، گفت: با توجه به استعداد و پتانسيل شهرستان پيشنهاد اضافه شدن 16 هزار مترمربع نيز به اين منطقه داده شده است و در طرح جديد با توجه به خارج شدن بخشي از محدوده منطقه حفاظت شده كهياز و اضافه شدن بخش ديگري به آن كل مساحت اين محدوده 108 هزار مترمربع مي‌شود.

تاملي خاطر نشان كرد: دو واحد صنعتي شهرستان  به عنوان واحد ملي نمونه صنعت سبز را دريافت كرده‌اند.

تاریخ به روزرسانی: 1397/12/18
تعداد بازدید: 22
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Copy right 2014 www.isfahan-doe.ir . All rights reserved
Powered by DorsaPortal