اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"جهش توليد"       

کانال رسمی اداره کل
نقشه سايت English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
برانگيختن حس مسئوليت اجتماعي نسبت به محيط زيست نياز ضروري است

برانگيختن حس مسئوليت اجتماعي نسبت به محيط زيست نياز ضروري است

اصفهان- ايرنا- سرپرست اداره كل حفاظت محيط زيست اصفهان گفت: لازمه برون رفت از معضلات زيست محيطي در اين استان ايجاد حس مسئوليت اجتماعي نسبت به محيط زيست در سطوح مختلف جامعه است.

به گزارش ايرنا، ايرج حشمتي؛ روز يكشنبه در حاشيه بازديد از خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) به تشريح سياست‌ هاي فرهنگي اجتماعي و راهبرد كلان اين اداره‌كل پرداخت و افزود: مديريت زيست محيطي استان با بيش از پنج ميليون نفر جمعيت و 2 ميليون و 200 هزار هكتار مناطق حفاظت شده و 10 هزار واحد صنعتي در شرايطي امكان پذير خواهد بود كه همه نهادها و آحاد مردم به مسئوليت اجتماعي خود نسبت به محيط زيست آگاهي يافته و در تحقق اين مسئوليت اقدام كنند.
وي اطلاع‌رساني و آموزش محيط زيستي به بخش‌ هاي مختلف جامعه را نخستين گام فعاليت در راستاي حفاظت از محيط زيست و تحقق توسعه پايدار دانست و افزود : با آگاهي همگاني و برانگيختن حس مسئوليت اجتماعي در اين زمينه؛ همه افراد جامعه نسبت به محيط زيست فعال و اثرگذار مثبت خواهند شد.
سرپرست اداره كل حفاظت محيط زيست اصفهان با اشاره به اينكه پيشرفت و توسعه اقتصادي لازمه زندگي اجتماعي است، تصريح كرد : محيط زيست در اين راستا به طور كامل همسو با سياست هاي دولت تلاش مي‌كند تا توسعه اقتصادي بدون آسيب جدي به محيط زيست انجام شود.
وي براي تحقق اصل پنجاهم قانون اساسي كه در آن حفاظت از محيط زيست وظيفه اي همگاني تلقي شده از مراكز دانشگاهي ؛ دستگاه‌ هاي فرهنگي آموزشي؛ شركت هاي توليدي و نهادهاي خدماتي نظارتي و اجرايي استان دعوت كرد در رسيدن به اين هدف والا ؛ محيط زيست را همراهي كنند.
حشمتي ادامه داد: عملياتي ساختن راهبردهاي نوين اين اداره كل براي رفع آلودگي هاي زيست محيطي موجود ؛ مستلزم ورود جدي دانشگاهيان به اين عرصه است و چنانچه هريك از بخش هاي مختلف جامعه بويژه اصحاب رسانه و نخبگان علمي فرهنگي ورزشي استان در اجراي مسئوليت اجتماعي خود؛ محيط زيست را همراهي كنند؛ مي توانيم به بهبود شاخص هاي سلامت محيط زيست و توسعه همه جانبه اميدوار باشيم.
به گزارش ايرنا، مناطق تحت مديريت حفاظت محيط زيست استان اصفهان شامل مناطق چهارگانه و شكار ممنوع با وسعت بالغ بر دو ميليون هكتار قريب به 20 درصد از مساحت استان را در برگرفته و زيستگاه گونه هاي مختلف جانوري و گياهي ارزشمند است.
در استان اصفهان تاكنون 62 گونه پستاندار، 296 گونه پرنده، 40 گونه خزنده، هشت گونه دوزيست و 41 گونه ماهي شناسايي شده است.
تاریخ به روزرسانی: 1398/02/09
تعداد بازدید: 19
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Powered by DorsaPortal