اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"جهش توليد"       

کانال رسمی اداره کل
نقشه سايت English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
طي ۲۰ روز صاحب ۱۰۰ ميليارد متر مكعب آب شديم
كلانتري

رييس سازمان محيط زيست با بيان اينكه در بارندگي‌هاي اخير در كشور در كمتر از ۲۰ روز صاحب ۱۰۰ ميليارد مكعب آب شديم، گفت: درست است كه سيل خساراتي را به دنبال داشت، اما منافع آن نيز براي كشور بيش از ۳۰۰ ميليارد تومان بود و از اين رو نبايد كفران نعمت كرد.

به گزارش خبرنگار ايمنا، عيسي كلانتري صبح امروز (سه‌شنبه) در دومين همايش بين‌المللي دانشگاه سبز در دانشگاه اصفهان ضمن تقدير از دانشگاه‌هاي سبز با بيان اينكه با وجود دانشگاه‌هاي سبز ، وضعيت محيط زيست ما مطلوب نيست، اظهار كرد: حدود ۹۹ درصد تصميم گيران كشور فارغ التحصيلان دانشگاه‌ها هستند، اي كاش به موازات توسعه دانشگاه‌هاي سبز به  آموزش حفظ محيط زيست در دانشگاه‌ها توجه مي كرديم.

وي ضمن تقدير از اجراي طرح دانشگاه‌هاي سبز، افزود: مهم اين است كه دانشگاه‌هاي ما صرفه‌جو شده‌اند، زيرا بدترين كشور بعد از روسيه در مصرف انرژي ايران است.

رييس سازمان محيط زيست با تاكيد بر اينكه ضروري است آموزش محيط زيست به عنوان دروس اجباري در دانشگاه‌ها تدريس شود، اضافه كرد: تاكنون اين درس تنها به عنوان درس تكميلي در دانشگاه‌ها تدريس شده است.

لزوم پيگيري جدي آموزش مسايل محيط زيستي در دانشگاه‌ها

كلانتري با بيان اينكه اگر در دانشگاه‌ها به محيط زيست اهميت ندهيم و دانشجو را به گونه‌اي تربيت نكنيم كه امانتدار نسل‌هاي آينده باشد ، كشور به نتيجه نخواهد رسيد، افزود: از رييس جمهور و دانشگاهيان استدعا مي‌كنم آموزش محيط زيست در وزارت علوم به طور جدي پيگيري شود زيرا دانشگاه است كه مديران اجرايي آينده را تربيت مي‌كند.

وي با تاكيد بر اينكه بنده مسئول احياي درياچه اروميه هستم، افزود: براي اين امر با مشكلات زيادي روبه‌رو بوديم و مهم‌ترين اين مشكلات ناآگاهي مسئولان نسبت به محيط زيست بود كه به مدت دو سال براي توجيه مسئولان در اين زمينه زمان صرف كرديم.

رييس سازمان محيط زيست با بيان اينكه مسئولان كلانشهرهاي كشور به آلودگي هوا عادت كرده بودند، ادامه داد: براي توجيه مسئولان در اين خصوص و اينكه تعداد تلفات آلودگي هوا بيشتر از تلفات تصادفات است، زمان زيادي را صرف كرديم و خوشبختانه موفق شديم ميزان گوگرد موجود در بنزين را به ميزان قابل توجهي كاهش دهيم و از حجم آلاينده‌هاي هوا بكاهيم.

تعطيلي مدارس به دليل آلودگي هوا به صفر نزديك شد

وي با بيان اينكه در سال گذشته براي نخستين بار طي سال‌هاي اخير تعطيلي مدارس به دليل آلودگي هوا نزديك به صفر شد، اضافه كرد: در سال جاري نيز تعداد روزهاي هواي پاك در كشور و به ويژه در تهران افزايش چشمگيري داشته و مهم‌ترين دليل آن را مي‌توان به افزايش درك مديران نسبت به مسايل زيست محيطي نسبت داد. كلانتري گفت: وظيفه اصلي دانشگاه‌هاي سبزتر اين است كه تمام فارغ التحصيلان كشور با مباني محيط زيست به صورت تخصصي آشنا شوند.

وي تصريح كرد: ما براي جاده‌كشي از الموت به تنكابن هزاران ميليارد تومان هزينه مي‌كنيم در حالي كه اتفاق خاصي براي تردد نمي‌افتد اما جنگل‌هاي البرز نابود مي شود و اين امر توجيه اقتصادي ندارد.

رييس سازمان حفاظت محيط زيست با بيان اينكه سال گذشته براي احياي تالاب‌هاي كشور هزاران ميليارد تومان هزينه شده است، ادامه داد: اين حجم از هزينه به دليل ناآگاهي مديراني بوده است كه با برنامه‌هاي كوتاه مدت امانت نسل‌هاي آينده را به تاراج برده‌اند.

وي با بيان اينكه در بارندگي‌هاي اخير در كشور در كمتر از ۲۰ روز صاحب ۱۰۰ ميليارد مكعب آب شديم، تصريح كرد: درست است كه اين سيل خساراتي را به دنبال داشت اما منافع آن نيز براي كشور بيش از ۳۰۰ ميليارد تومان بود و از اين رو نبايد كفران نعمت كرد.

تاریخ به روزرسانی: 1398/02/12
تعداد بازدید: 29
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Powered by DorsaPortal