اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
حمايت ازكالاي ايراني
تلگرام سازمان محیط زیست
نقشه سايت English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
رصد آلودگي شهرهاي مختلف جهان طي ماه هاي اخير
1395/10/23 رصد آلودگي شهرهاي مختلف جهان طي ماه هاي اخير
08:36

رصد آلودگي شهرهاي مختلف جهان طي ماه هاي اخير

نقشه آلودگي هواي تمامي نقاط جهان را مي توانيد به طور زنده رصد كنيد.

به گزارش «پارما» از پايگاه اطلاع رساني محيط زيست (پام)، وب سايت AirVisual كه توسط دانشمندان فرانسوي مستقر در پكن طراحي و راه اندازي شده، نقشه آلودگي هواي نقاط گوناگون كره زمين را نشان مي دهد. دانشمندان اميدوارند با اين كار، مردم را به همكاري براي كم كردن آلودگي هوا تشويق كنند.

تصاوير وب سايت تكان دهنده هستند و نقشه، غلظت ذرات كوچك تر از 2.5 ميكرون را نشان مي دهد. ذراتي كه مي توانند به عمق ريه ها نفوذ كنند.

نقشه AirVisual كه به صورت سه بعدي طراحي شده است به بازديدكنندگان اجازه مي دهد با چرخش جهان و زوم جزئيات، آلودگي هوا در سرتاسر دنيا را نظاره گر باشند. اين وب سايت اطلاعات خود را از منابع گوناگون پايش و داده هاي ماهواره اي سراسر جهان كسب كرده و به اشتراك مي گذارد.

 

آلودگي در شهرهاي گوناگون

رايگان شدن اتوبوس براي رفع آلودگي در چين كافي نبوده است. آلودگي شهر ورشو در چين، مسئولين را واداشت از دو ميليون جمعيت شهر بخواهند در خانه هاي خود بمانند. با توجه به نقشه AirVisual، ورشو يكي از آلوده ترين شهرهاي جهان است.

كلكته در هند با شاخص 224، داكا در بنگلادش با 220 و پكن در چين با 197 از آلوده ترين شهرهاي جهان هستند.

پس از آن كه موج آلودگي هوا در دسامبر جنوب و شرق انگلستان، ولز، پاريس و همچنين مادريد را در بر گرفت، پاريس كه بيش از ده روز آلودگي شديد داشت، حمل و نقل عمومي را رايگان كرد.

مادريد در مواجهه با آلودگي هوا، طرح ترافيك زوج و فرد را اجرا كرد تا رفت و آمد اتومبيل ها را محدود سازد، و لندن به مردم هشدار داد در هواي آلوده ورزش نكنند.

اطلاعات WHO نشان مي دهد 92 درصد مردم جهان هواي آلوده تنفس مي كنند و سالانه 7 ميليون نفر در اثر آلودگي هوا مي ميرند. اين دانشمندان اميدوارند بالا بردن آگاهي از آلودگي هوا، مردم را به كمك كردن براي كاهش آلودگي ها تشويق كنند.

از هر ده نفر، نه نفر در سراسر جهان هواي آلوده تنفس مي كنند. حالا شما مي توانيد حضور اين قاتل خاموش و نامرئي را در سراسر جهان تماشا كنيد و به ميزان بالاي آلودگي كره زمين پي ببريد.

 


 

گردآوري، تلخيص و ترجمه: روابط عمومي سازمان حفاظت محيط زيست

 

تعداد بازدید: 22
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Copy right 2014 www.isfahan-doe.ir . All rights reserved
Powered by DorsaPortal