اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
حمايت ازكالاي ايراني
کانال رسمی اداره کل
نقشه سايت English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
پايش صنايع هوشمند مي شود
1397/02/26 پايش صنايع هوشمند مي شود
12:04
ايش صنايع هوشمند مي شود
مديركل دفتر پايش فراگير سازمان حفاظت محيط زيست با اشاره به امكان دستكاري در نتايج پايش آنلاين در برخي صنايع از هوشمند سازي پايش صنايع خبر داد.

 • به گزارش"پارما" شينا انصاري در گفت و گو با خبرنگار علمي ايرنا افزود: نيازمند طراحي سامانه اي يكپارچه براي پايش صنايع هستيم تا بتوان به صحت و دقت نتايج به دست آمده اطمينان داشت و به همين منظور دو تيم دانشگاهي اعلام آمادگي و پروپوزال خود را ارائه كرده اند. 
  مدير كل دفتر پايش فراگير سازمان محيط زيست با اعلام گزارش آخرين وضعيت سيستم هاي پايش لحظه اي صنايع در دو بخش خروجي دودكش و پساب تصفيه خانه ها گفت: در مقايسه بين دو سال 96 و 95، در سال 96 در بخش منابع ثابت آلودگي هوا «دودكش» رشد 12 درصدي و در بخش خروجي فاضلاب و پساب رشد 13 درصدي نسبت به سال 95 داشته ايم. 
  انصاري افزود: با توجه به اهميت پايش آنلاين صنايع، اين موضوع در قانون هواي پاك كه سال گذشته ابلاغ و تصريح شده است و در حال حاضر در تبصره 3 ماده 11 اين قانون، واحدها و پروژه هاي بزرگ و متوسط در حال فعاليت يا جديد كه بر حسب قوانين و مقررات مشمول ارزيابي زيست محيطي هستند موظف به نصب و راه اندازي سامانه هاي پايش برخط آنلاين هستند و حتي صدور و تمديد پروانه هاي بهره برداري آنها منوط به اجراي اين تبصره است. 
  وي گفت: با توجه به تكاليف قانوني مشخص شده، فهرست واحدهاي مشمول سيستم پايش آنلاين و همچنين پارامترهاي ضروري براي پايش مشخص شده است. 
  انصاري تصريح كرد: از اقدامات شاخص اخير در اين حوزه تصويب استاندارد ملي پايش لحظه اي صنايع با همكاري سازمان ملي استاندارد بوده كه به زودي رونمايي مي شود؛ با توجه به تدوين استاندارد در سطح ملي اكنون پيش بيني ساز و كار نظارتي و هوشمند سازي به منظور بهره گيري از نتايج سيستم هاي پايش آنلاين در دستور كار است تا بتوانيم مشابه سامانه پايش كيفي هوا، سامانه يكپارچه منابع نشر آلودگي اعم از صنايع و خدمات را داشته باشيم. 
  مديركل دفتر پايش فراگير سازمان محيط زيست درباره تعداد صنايع داراي سيستم پايش آنلاين در كشور گفت: در سال 1396، 368 واحد صنايع بزرگ داراي سيستم آنلاين شدند كه استان هاي تهران، بوشهر، اصفهان و خوزستان به ترتيب داراي بالاترين تعداد صنايع در اين بخش هستند. 
  انصاري افزود: همچنين در بخش پساب خروجي تصفيه خانه هاي فاضلاب 267صنعت داراي سيستم پايش برخط هستند كه استان هاي تهران، البرز، خوزستان، اصفهان به ترتيب داراي بيشترين صنايع داراي اين سيستم هستند. 
  تعداد بازدید: 13
  امتیازدهی
  میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
  مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
  ارسال نظرات
  نام  
  آدرس پست الکترونیکی شما    
  شماره تلفن
  توضیحات  
  تغییر کد امنیتی  
  کد امنیت  
   
  Copy right 2014 www.isfahan-doe.ir . All rights reserved
  Powered by DorsaPortal