اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"جهش توليد"       

کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
براي اولين بار « سمور سنگي » در پارك ملي قميشلو ديده شد
1397/05/28 براي اولين بار « سمور سنگي » در پارك ملي قميشلو ديده شد
15:29

 

 

براي اولين بار « سمور سنگي » در پارك ملي قميشلو ديده شد

گونه كمياب « سمور سنگي» براي اولين بار در پارك ملي و پناهگاه حيات وحش قميشلو در استان اصفهان مشاهده شد.

به گزارش"پارما" مرتضي جوهري رئيس اداره پارك ملي و پناهگاه حيات وحش قميشلو روز يكشنبه گفت: محيط بانان حين گشت و كنترل منطقه يك سمور سنگي را براي اولين بار دراين منطقه مشاهده و شناسايي كردند.

وي افزود: حيوان پس از ديده شدن بسرعت از محل گريخت و محيط بانان موفق به ثبت تصوير از اين گونه جانوري كمياب نشدند.

سمور سنگي از گوشتخواران شب فعال است كه مشاهده آن نشانگر تنوع گونه هاي جانوري در قميشلواست و با توجه به شبزي بودن اين جانور تنها با استفاده از دوربين هاي تله اي امكان مشاهده آن وجود دارد.

اين نوع سمور كه جزو گونه هاي كمياب در ايران است از مغولستان و چين در آسيا تا غربي ترين نقاط اروپا زيست مي كند. اين حيوان به جهت لكه سفيد زير سينه اش به سمور سينه سفيد و به دليل علاقه به زندگي در جنگ لهاي راش به سمور راش نيز معروف است ؛ موش و پرندگان كوچك از طعمه هاي اصلي اين گونه جانوري است. پيش ازاين حيوان درپناهگاه حيات وحش موته اصفهان مشاهده شده بود.

پارك ملي و پناهگاه حيات وحش قميشلو با وسعت 113هزار هكتار در 45 كيلومتري شمال غرب شهر اصفهان قرار دارد. اين منطقه داراي انواع وحوش به خصوص آهوي ايراني و نيز قوچ و ميش است.

تعداد بازدید: 92
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal