اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
                                                                                                              تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین
کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
ابلاغ برنامه 100 روزه سازمان محیط زیست با موضوع آب و تالاب
1397/07/03 ابلاغ برنامه 100 روزه سازمان محیط زیست با موضوع آب و تالاب
10:53
ابلاغ برنامه 100 روزه سازمان محیط زیست با موضوع آب و تالاب
مدیر کل مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست از ابلاغ برنامه 100 روزه جدید حوزه معاونت آموزش و پژوهش این سازمان با محوریت آب و تالاب به همه استان‌های کشور خبر داد.

به گزارش"پارما" ژیلا آقایی که پیش از این از آغاز تدوین برنامه 100 روزه جدید حوزه معاونت آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست خبر داده بود، در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: به تازگی تدوین برنامه 100 روزه معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست با موضوع آب و تالاب به اتمام رسید و هفته پیش به همه استان‌ها ابلاغ شد.

وی با تاکید بر اینکه برای تدوین برنامه 100 روزه آب و تالاب، جلسات مستمری با دفاتر تخصصی حوزه آب و تالاب سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شده است، گفت: خوشبختانه همکاری موثری با دفاترتخصصی مرتبط با حوزه آب و تالاب انجام و در نهایت برنامه 100 روزه آب و تالاب با برش استانی تدوین و ابلاغ شد.

مدیر کل مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن بیان اینکه برنامه 100 روزه آب و تالاب تا نیمه آبان ماه ادامه خواهد داشت، در مورد سرفصل‌های برنامه 100 روزه جدید اظهار کرد: برگزاری زنگ‌های آموزش با موضوعات ارزیابی آسیب‌پذیری تالاب‌ها، بررسی تجربیات موفق در احیای تالاب‌ها، اهمیت وشناخت تالاب‌های ساحلی و تعیین وضعیت کیفی رودخانه‌ها از جمله مواد این برنامه 100 روزه است. زنگ‌های آموزش هر دو هفته یک بار به مدت دو ساعت و با حضور اساتید و متخصصان برگزار خواهدشد که علاوه بر کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست امکان حضور عموم مردم از جمله دانشجویان و سمن‌ها وجود دارد.

آقایی ادامه داد: توزیع و انتشار محتوای آموزشی در مورد اهمیت و وضعیت موجود تالاب‌ها و وضعیت کیفی منابع آب و... در قالب‌ مدیا از طریق پورتال سازمان محیط زیست و سایر دسترسی‌ها، اطلاع‌رسانی خواهد شد. برگزاری نمایشگاه عکس با هدف انتقال تجربیات موفق استانی در حفظ و احیای تالاب‌ها، کارگاه‌های ترویجی، مسابقات، پاکسازی در تالاب‌ها و رودخانه‌ها، برگزاری دوره‌های توانمندسازی جوامع محلی از دیگر برنامه‌های برنامه 100 روزه آب و تالاب است.

مدیر کل مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه تاکید کرد: علاوه بر برش‌های استانی برنامه 100 روزه آب و تالاب، برنامه‌هایی نیز در سطح ستاد تدوین شده است و هفته جاری نهایی می‌شود.

آقایی در پایان در مورد نحوه همکاری سمن‌های محیط زیستی با سازمان محیط زیست در اجرای برنامه 100 روزه آب و تالاب تصریح کرد: برگزاری نشست‌های هم اندیشی با سازمانهای مردم‌نهاد محیط زیستی با محوریت جلب مشارکت سمن‌ها و فعالان محیط زیست در اجرای برنامه از جمله اهم فعالیت‌های برنامه است. درستاد نیز به‌زودی نشست‌هایی با فعالان سازمان‌های مرم‌نهاد برگزار می‌کنیم تا نظرخواهی‌ها در مورد نحوه مشارکت سمن‌ها با محیط زیست صورت گیرد. واضح است که برای اجرای بسیاری از برنامه‌ها به هماهنگی و همکاری سمن‌ها نیاز است.

تعداد بازدید: 34
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal