اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
                                                                                                              تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین
کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
تعیین سه سطح زرد،آبی و سبز برای معاینه فنی/اجرای آزمون های کنارجاده ای خودروهای سنگین
1397/09/08 تعیین سه سطح زرد،آبی و سبز برای معاینه فنی/اجرای آزمون های کنارجاده ای خودروهای سنگین
13:31
تعیین سه سطح زرد،آبی و سبز برای معاینه فنی/اجرای آزمون های کنارجاده ای خودروهای سنگین  مشاور رییس سازمان محیط زیست گفت: در بحث معاینه فنی برای همه خودروها سه سطح معمولی یا زرد، برتر یا سبز، ویژه یا آبی پیش بینی شده است.

به گزارش"پارما"  خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، مسعود تجریشی درسی و دومین جلسه کارگروه ملی کاهش آلودگی هوای کلانشهر‌ها اظهار کرد: وضعیت آلودگی هوا نسبت به سال گذشته بسیار بهتر شده است.

در ادامه وحید حسینی مشاور رئیس سازمان محیط زیست در رابطه با تعیین حدود مجاز معاینه فنی گفت: حدود معاینه فنی قبلا توسط شورای عالی محیط زیست تعیین می‌شد، اما در مصوبه جدید به سازمان محیط زیست واگذار شد. 3 وزارتخانه صمت، راه و شهرسازی و کشور حدود مجاز معاینه فنی را به سازمان پیشنهاد می‌کنند. برای همه خودرو در سه سطح معمولی یا زرد، برتر یا سبز، ویژه یا آبی پیش بینی شده است. حدود مجاز آلاینده در کدام نواحی و در کدام شهر‌ها باید رعایت شود.

 وی ادامه داد :امکان اجرا در مراکز معاینه فنی بررسی شده کاملا کارشناسی شده است. برای اجرای این طرح 15 روز به دستگاه‌ها مهلت داده شده است. در کمیته تخصصی تصمیم گرفته شد آزمون آلایندگی خودرو‌های سنگین دیزلی به صورت رندوم مورد بررسی قرار بگیرد.

مشاور رئیس سازمان محیط زیست در ادامه گفت: مردودی زیاد ماشین‌های سنگین در مراکز معاینه فنی نشان دهنده ضعف است. مراجعه زیاد خودرو‌ها به خارج از تهران برای گرفتن معاینه فنی در حالی که در تهران فعالیت می‌کردند به یک بیماری تبدیل شده است. هرروز در تهران شاهد خودرو‌های سنگین دودزا هستیم در حالی که معاینه فنی هم دارند.

وی در ادامه گفت: نباید تفاوتی بین معاینه فنی خودرو‌های سنگین و سبک وجود داشته باشد. باید جلوی مراکز متخلف معاینه فنی گرفته شود. معاینه فنی که در خارج از سیمفا صادر می‌شود قانونی نیست.

وحید حسینی در ادامه گفت: مرکز معاینه فنی امام رضا روزانه میزان زیادی معاینه فنی صادر می‌کند، اما وقتی بازرسین سازمان به این مرکز مراجعه کردند تعداد مراجعین بسیار کم شد و باعث شد این مرکز بازرس سازمان را نپذیرد. اکنون مقرر شده است به 16 مرکز معاینه فنی البرز و تهران بازرسین ما مراجعه کنند و فعالیت آن‌ها را بررسی کنند.

تعداد بازدید: 118
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal