اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
                                                                       تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
جمع آوری بیش از 3000 متر دام از دریاچه زاینده رود
1397/09/21 جمع آوری بیش از 3000 متر دام از دریاچه زاینده رود
10:27

به گزارش"پارما" از دفتر نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان چادگان، محیط بانان این اداره طی گشت وکنترل ، نور کشی و قلاب کشی از تمام قسمت های دریاچه سدزاینده رود ( منطقه حفاظت شده دالانکوه و سد زاینده رود) در شب و روز گذشته ، با قایق موتوری سازمانی بیش از 3000 متر دام از قسمت های مختلف دریاچه جمع آوری و به پاسگاه محیط زیست چادگان منتقل کردند.

گشت و کنترل و قلاب کشی از تمام قسمت های دریاچه به عمل آمد. با توجه به اینکه گشت بصورت شبانه و به وسیله قایق موتوری انجام می گیرد و همچنین سرمای هوا ، متخلفین در محل حضور ندارند و در صورت حضور به محض شنیدن صدای قایق موتوری اقدام به فرار کرده و متواری می شوند. همچنین تعدادی از ادوات صید که از متخلفین در سواحل دریاچه بجا مانده بود نیز جمع آوری و به پاسگاه محیط بانی چادگان منتقل شدند .

لازم به ذکر است با توجه به ثابت نبودن و پایین رفتن سطح آب دریاچه ، گاهاً جزایر بطور کامل از سطح آب خارج نشده اند و در تاریکی شب( حتی با وجود نور پرژکتور هم قابل مشاهده و تشخیص نیستند) ، امکان برخورد قایق با این جزیره ها وجود دارد که این موضوع گشت های شبانه را با خطرات بسیاری همراه می کند.

تعداد بازدید: 64
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal