اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"جهش توليد"       

کانال رسمی اداره کل
نقشه سايت English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
تخريب 13 حلقه چاه و توده غير مجاز توليد زغال چوب در شهرستان خميني شهر
1397/10/17  تخريب 13 حلقه چاه و توده غير مجاز توليد زغال چوب در شهرستان خميني شهر
09:41

 تخريب 13 حلقه چاه و توده غير مجاز توليد زغال چوب در شهر اصغر آباد شهرستان خميني شهر

شرح واقعه: سيزده حلقه چاه و توده غير مجاز توليد زغال چوب در شهر اصغر آباد شهرستان خميني شهر تخريب شد.

به گزارش"پارما" از اداره حفاظت محيط زيست شهرستان خميني شهر،چند واحد توليد زغال چوب بصورت غير مجاز در نزديكي محدوده مسكوني شهر اصغر آباد از توابع شهرستان خميني شهر با استفاده از روش هاي سنتي فعاليت مي نمودند كه پس از شناسايي توسط شهرداري اصغر آباد و اداره حفاظت محيط زيست شهرستان و اخطار به صاحبان آن ها براي جمع‌آوري وسايل و تجهيزات خود با اخذ دستور مقام قضايي و با حضور نيروي انتظامي تخريب شدند.

زغال چوب را از گرما دهي هيزم ها در قالب چاه ها و توده هاي زميني با محدود سازي ورود اكسيژن مورد نياز براي اشتعال بدست مي آورند. دادن گرماي زياد به چوب ها به هر طريقي كه اعمال گردد، موجب شكستن تركيبات شيميايي چوب ها و تبديل آنها به گازهاي آلاينده اي نظير مونوكسيد كربن، متان، آمونياك و هيدروكربن هاي آلي فرار، قطران و مواد كربني جامدي مي گردد، كه به آن زغال چوب مي گويند.

ليكن با شروع فصل سرما و ايجاد پديده وارونگي دما و درپي شكايت هاي مردمي، با دستور دادستان و همكاري شهرداري اصغر آباد و اداره حفاظت محيط زيست خميني شهر به استناد مواد 12 و 14 قانون هواي پاك و بند 20 ماده 55 قانون شهرداري ها حكم تخريب واحد هاي مذكور صادر و اجرائي شد.

تعداد بازدید: 72
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Powered by DorsaPortal