اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"رونق توليد"

کانال رسمی اداره کل
نقشه سايت English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
تاكيد رئيس سازمان حفاظت محيط زيست كشور بر پيگيري وضعيت معيشتي محيط بانان
1397/10/18 تاكيد رئيس سازمان حفاظت محيط زيست كشور بر پيگيري وضعيت معيشتي محيط بانان
08:50

تاكيد رئيس سازمان حفاظت محيط زيست كشور بر پيگيري وضعيت معيشتي محيط بانان

معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان حفاظت محيط زيست كشور برپيگيري وضعيت معيشتي محيط بانان تاكيد كرد

به گزارش"پارما" از  پايگاه اطلاع رساني سازمان حفاظت محيط زيست، عيسي كلانتري معاون رييس جمهور و رييس سازمان حفاظت محيط زيست سرزده از يگان حفاظت محيط زيست بازديد كرد . عيسي كلانتري در اين ديدار ضمن تقدير و تشكر از فعاليت هاي صورت گرفته در حوزه يگان حفاظت محيط زيست بر پيگيري وضعيت معيشتي محيط بانان تاكيد كرد.

رييس سازمان حفاظت محيط زيست خواستار پيگيري آخرين ابلاغ در خصوص رسيدگي به وضعيت محيط بانان از فرمانده يگان حفاظت محيط زيست شد.

كلانتري در اين ديدار قول مساعد و مطلوب شدن وضعيت محيط بانان را داد و اظهار داشت: يگان حفاظت محيط زيست مسئوليت نظارت و رصد مصوبات نشست محيط بانان منتخب استان‌ها است.

گفتني است، در ابلاغ عيسي كلانتري معاون رييس جمهور ورييس سازمان حفاظت محيط زيست كه اصرار به اجراي دقيق بند به بند آن دارد، خطاب به مديران كل حفاظت محيط زيست استان‌ها آمده است:

 پيرو نشست هم انديشي مورخ 29آبان97 اينجانب با فرماندهان يگانها و محيط بانان منتخب استان‌ها و همچنين استماع از نقطه نظرات مطروحه از جانب نمايندگان اين عزيزان، به آگاهي ميرساند، پس از بررسيهاي كارشناسي از پيشنهادات و هماهنگي با فرمانده يگان حفاظت سازمان، مقرر شد، به منظور رضايمندي يگان هاي حفاظت استان‌ها از خواسته هاي اصولي، تسهيل در انجام صحيح امور حفاظتي و همچنين رفع مشكلات پرسنلي و اداري، كه در اغلب ادارات كل به نحوي مشهود بوده است، لازم است، موارد مشروحه ذيل مورد توجه و در دستوركار مديران كل حفاظت محيط زيست استان‌ها قرار گيرد.

با توجه به اينكه، پرسنل يگان حفاظت بايد با نظم و انضباط خاص در محل خدمتي حضور و در سنگر حفاظت از محيط زيست پيشران و الگو باشند، شايسته است، از وظيفه شناسي اين سبزانديشان كه در اعتلاي حفظ و صيانت از محيط زيست كشور صادقانه تلاش مي كنند و محيط زيست را براي فردايي بهتر و سازنده آماده ميسازند، به نحو شايسته حمايت شود.

    تمام يگانهاي شهرستانها و مراكز حفاظت استان‌ها، ضرورت است در فضايي مستقل در ساختمان اداري و تحت عنوان فرماندهي يگان حفاظت استان مستقر شوند و اين اماكن با امكانات و تجهيزات مورد نياز آنان تجهيز شود.

 مديران كل استاني هر ماهه جلساتي با فرمانده يگان حفاظت استان تشكيل، تا نسبت به مطالبات، رفع تمام كمبودها و مشكلات اقدام مقتضي صورت گيرد.

 با توجه به لزوم پوشش بيمه تكميلي پرسنل يگان حفاظت از طريق سازمان مر كزي، لازم است از جانب مركز برنامه ريزي، تحول اداري و بودجه سازمان و با همكاري فرماندهي يگان حفاظت و ساير دفاتر مرتبط، هر چه سريعتر اقدام شود.

 با توجه به لزوم بازنگري در ميزان ساعات كاري محيط بانان، اصلح است مأموراني كه در مناطق تحت مديريت سازمان خدمت ميكند و محل مأموريت آنان در خارج از شهرها و مناطق مسكوني بوده و كنترل مداوم حوزه استحفاظي و گشت و كنترل و سركشي مستمر به نقاط مختلف حوزه و نيز مأموريت از ضروريات انجام وظايف قانوني آنان است، و الزاماً بايد در محل ماموريت خود نيز شبانه بيتوته كند، در هر ماه، 15 روز خدمت و 15 روز استراحت، به نحوي تعيين شد كه ميزان خدمت متوالي بيشتر از 5 روز نباشد و خدمت بصورت 24 ساعت شيفت و 24 ساعت استراحت بر قرار شود.

تمام پاسگاه‌ها به خودروهاي عملياتي در سطح ادارات كل تجهيز و در صورت اختصاص خودرو سازماني يا خريد استاني، اولويت به مناطق تحت مديريت سازمان اختصاص داده شود.

 با توجه به لزوم برخورداري نيروهاي يگان حفاظت و ساير افراد مرتبط از مزاياي حق الكشف ناشي از مطالبه ضرر و زيان شكار و صيد حيوانات وحشي، ضروري است معاونت توسعه مديريت، حقوقي و امور مجلس سازمان راهكار اصولي و قانوني را براي تحقق اين امر، تا پايان سال جاري به نحو مقتضي اقدام، و نيز پرداخت معوقات سال‌هاي گذشته را هم احصاء و اجرايي كند.

با توجه به خلأ قانوني موجود در خصوص زمان به‌كارگيري سلاح توسط محيط بانان، اصلح است معاونت توسعه مديريت، حقوقي و امور مجلس سازمان با همكاري فرماندهي يگان حفاظت سازمان، از طريق مراجع ذيصلاح براي رفع ابهامات موجود در خصوص قانون به‌كارگيري سلاح، اقدامات لازم به عمل‌آورند و نتيجه را به نحو مقتضي به ادارات كل اعلام كند.

 با توجه به كمبود نيروي حفاظتي موجود در برخي از استان‌ها، و اجباراً به‌طور موقت نيروهاي طرحي و شركتي در بخش اجرايي به كار گرفته‌شده‌اند، ضروري است اين‌گونه افراد از بخش اجرايي منفك و تا زمان تعيين تكليف قطعي، در صورت امكان در ساير بخش‌ها به كار گرفته شوند.

 

 

ضروري است تمام مديران كل استان‌ها رسيدگي به مسائل و مشكلات يگان حفاظت استان را مورد توجه قرار داده و دفاتر تخصصي مرتبط، موفقيت در حوزه يگان حفاظت را بر وفق مقررات، به‌عنوان يكي از شاخص‌هاي عملكردي مديران لحاظ كند، به‌گونه‌اي كه به‌جاي افراد ضعيف يا فاقد كارايي، افراد توانمند و علاقمند به اين حوزه جايگزين شوند.

در تمام شيفت‌هاي خدمتي محيط بانان، حداقل بايد دو نفر حضور داشته و در صورت عدم رعايت اين بند و بروز حادثه براي محيط بانان، مسئوليت مستقيم اين امر متوجه فرمانده يگان حفاظت منطقه، فرمانده يگان حفاظت شهرستان و يا استان و شخص مديركل خواهد بود.

24
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3.25 تعداد کل امتیازها:4
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Copy right 2014 www.isfahan-doe.ir . All rights reserved
Powered by DorsaPortal