اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"رونق توليد"

کانال رسمی اداره کل
نقشه سايت English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
صرفه جويي در آب كشاورزي، با وجود هزينه ميلياردي شكست خورد
1397/10/19 صرفه جويي در آب كشاورزي، با وجود هزينه ميلياردي شكست خورد
08:34
صرفه جويي در آب كشاورزي، با وجود هزينه ميلياردي شكست خوردرئيس سازمان حفاظت از محيط زيست گفت: تاكنون ميلياردها تومان صرف بهبود بهره وري در آب شده اما حتي يك درصد از مصرف آب كشاورزي كم نشده است.به گزارش"پارما" از روابط عمومي خانه كشاورز، عيسي كلانتري كه مشاور معاون اول رييس‌جمهوري در امور آب، كشاورزي و محيط زيست است، در نشست شوراي مركزي خانه كشاورز «از بحران و ورشكستگي آب در كشور» سخن گفت و افزود: تامين آب مخصوص شرب، بهداشت و صنعت در همه نقاط كشور وظيفه دولت است و بايد در هر شرايطي و با هر قيمتي تامين شود.
كلانتري كه دبيركلي خانه كشاورز را بر عهده دارد، از توجه دولت به بخش كشاورزي قدرداني كرد و گفت: با وجود شرايط موجود در كشور وضعيت كشت پاييزه با توجه به حمايت دولت مناسب است.
وي از وحدت مديريت بخش توليد و بازرگاني انتقاد كرد و ادامه داد: در حالي افزايش قيمت برخي اقلام كشاورزي مشاهده مي شود كه هزينه توليد آنها هيچ افزايشي پيدا نكرده است كه اين پديده جز به دليل ضعف مديريت نظارتي رخ نمي دهد.
به گزارش ايرنا، دهم دي ماه رييس جمهوري گفت: براي جلوگيري از هدر رفت آب و برق بايد در اولين قدم اتلاف آن را به حداقل برسانيم.
حسن روحاني همكاري بخش‌هاي مختلف وزارت نيرو با بخش كشاورزي را حائز اهميت دانست و تصريح كرد: اين مهم است كه آب مصرفي كشاورزي چه ميزان باشد و محاسبه كنيم براي توليد ميوه چه ميزان آب و برق مصرف و توليد ميوه به چه قيمتي تمام شده است.
وي اضافه كرد: بايد بررسي كنيم كشت ميوه، سبزي و صيفي در داخل كشور به صرفه‌تر است يا بايد به كشت فراسرزميني روي بياوريم.
چندي پيش نيز وزير جهادكشاورزي اعلام كرد: توقف يا محدودسازي كشت برخي محصولات كشاورزي به بهانه كم آبي قابل قبول نيست و با استفاده از دانش و ابزارهاي موجود مي توان بر اين مشكلات غلبه كرد.
بر پايه آنچه معاون حفاظت و بهره برداري شركت مديريت منابع آب ايران سيزدهم دي ماه اعلام كرد، براساس مصوبات كارگروه سازگاري با كم آبي و تصويب نامه هيات وزيران در اسفند سال 1396، تحويل حجمي آب براي همه مصارف كشاورزي با رعايت كاركرد مجاز انجام مي شود.
جهانگير حبيبي گفت: مصوبه هيات وزيران در ارتباط با ممنوعيت كشت برنج براي سازگاري با كم آبي اجرا مي شود و سياست وزارت جهاد كشاورزي براي واپايي و كنترل سطح زير كشت بهاره و زمستانه، اعمال محدوديت يا ممنوعيت كشت برنج (خارج ازاستان هاي گيلان و مازندران) با توجه به محدوديت هاي منابع آبي درحوضه هاي آبريز بايد ادامه يابد.
15
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Copy right 2014 www.isfahan-doe.ir . All rights reserved
Powered by DorsaPortal