اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
                                                                       تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
کسب رتبه برتر حفاظت محیط زیست استان اصفهان در همایش ملی صنعت و خدمات سبز استان های کشور
1397/11/03 کسب رتبه برتر حفاظت محیط زیست استان اصفهان در همایش ملی صنعت و خدمات سبز استان های کشور
10:49

کسب رتبه برتر حفاظت محیط زیست استان اصفهان در همایش ملی صنعت و خدمات سبز استان های کشور

اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان رتبه برتر همایش ملی صنعت و خدمات سبز استان های کشوررا کسب کرد.

به گزارش"پارما" بیستمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد. در این همایش از دکتر سید رحمان دانیالی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان توسط دکتر عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد و اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان حائز رتبه برتر در این همایش شد.

در این همایش از واحدهای صنعتی و خدماتی سبز

اصفهان ، از 8 واحد صنعتی و خدماتی سبز ملی تقدیر شد که شامل واحدهای صنعتی؛ شرکت شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، شرکت گلتاش، شرکت نفت سپاهان، نیروگاه سیکل ترکیبی زواره و نیروگاه شهید محمد منتظری، و واحدهای خدماتی؛ شرکت پرستیژ لند ایران (سیتی سنتر)، شرکت سلامت ارم (شهرک سلامت) و شهرداری زرین شهر بودند.

در همایش ملی صنعت و خدمات سبز 253 واحد از طریق خود اظهاری ثبت نام کرده اند که از این تعداد 81 واحد صنعتی و 14 واحد خدماتی سبز برگزیده شده‌اند.

مسعود تجریشی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در بیستمین همایش ملی صنعت و خدمات سبز که سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، گفت: برای این همایش 253 واحد صنعتی و خدماتی ثبت نام کردند که از این تعداد 217 واحد صنعتی و 36 واحد خدماتی بوده است. 14 واحد به عنوان واحد صنعت برگزیده سبز، 67 واحد صنعت سبز انتخاب شده‌اند همچنین 3 واحد به عنوان واحد خدماتی برگزیده سبز و 11 واحد خدماتی قابل تقدیر شناخته شده‌اند.

تجریشی با بیان اینکه از 15 مهر ماه امسال فراخوان ثبت نام واحدهای صنعتی و خدماتی سبز اعلام شد، گفت: انتخاب واحدهای صنعتی و خدماتی سبز در ادارات کل محیط زیست استان و کارگروهی در ستاد انجام شد.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: استقرار سیستم پایش آلاینده‌ها و سیستم بازیافت، توسعه فضای سبز، مصرف بهینه انرژی و استفاده از انرژی‌های پاک و استقرار پایش لحظه‌ای آلاینده‌ها جزو شاخصهای انتخاب واحدهای صنعتی و خدماتی سبز بوده است.

تجریشی ادامه داد: واحدهای منتخب نباید جزو صنایع آلاینده باشند، افزون بر این استقرار دفتر HSE ارتقای دانش محیط زیستی به کارکنان و داشتن گواهی ISO 1400، دیگر محورهای انتخاب واحدهای صنعتی و خدماتی سبز بوده است.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: هدف از برگزاری همایش ملی صنعت و خدمات سبز این است که بتوانیم ضمن تشویق این واحدها، فرهنگ نگرش محیط زیستی را توسعه دهیم و بستری مناسب برای حضور این واحدهای پاک در بازارهای بین المللی فراهم کنیم.

وی تاکید کرد: هدف از برگزاری این همایش این است که بستری برای ایجاد ارتباط بین واحدهای تولیدی و خدماتی سبز و سازمان حفاظت محیط زیست فراهم شود.

تجریشی در پایان گفت: ثبت نام برای این همایش به شکل خود اظهاری و مستندات به صورت الکترونیک دریافت شده بود. شاخص‌های انتخاب واحدهای سبز روشن است و انتخاب واحدها به هیچ وجه سلیقه ای و غیرمتعارف نبوده است. امتیازدهی به واحدهای صنعتی و خدماتی سبز در استان‌ها و سازمان حفاظت محیط زیست صورت گرفته است.

 

تعداد بازدید: 241
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal