اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
                                                                       تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
پاسگاه های محیط زیست به کوادکوپتر و دوربین مدار بسته تجهیز می‌شود
1398/01/02 پاسگاه های محیط زیست به کوادکوپتر و دوربین مدار بسته تجهیز می‌شود
10:42

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست گفت: برای تجهیز پاسگاه های محیط زیست به کوادکوپتر و دوربین‌های مدار بسته 600 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

به گزارش "پارما" به نقل از ایمنا، سرهنگ جمشید محبت‌خانی در حاشیه بازدید از پناه‌گاه ‌حیات وحش موته و قمیشلو، ردیف بودجه مستقل سال جدید یگان حفاظت محیط‌زیست را 350 میلیارد ریال بیان کرد و گفت: علاوه بر این بودجه، برای اجرای این طرح نیز 600 میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه محیط‌ بانان برای حفاظت از پناه‌ گاه های حیات‌ وحش کشور با کمبود تجهیزات مواجه هستند افزود: محیط‌بانان امسال با هدف کاهش ارتباط چهره‌ به چهره با شکارچیان متخلف همچنین پاسداری بهتر از جان طرفین، با همکاری پلیس به کوادکوپتر و دوربین‌های مداربسته تجهیز می‌شوند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست تعداد محیط‌ بانان کشور را 12برابر کمتر از استاندارد جهانی دانست و گفت: سرانه استاندارد جهانی حفاظت از هر هزار هکتار از مناطق چهارگانه بکر و شکارممنوع، یک محیط‌ بان است در حالی که این سرانه در ایران برای هر 12هزار هکتار یک محیط‌بان است.

وی با اشاره به اینکه حدود نیمی از چارت سازمانی محیط‌بانان اجرایی شده افزود: برای جبران کمبود نیرو در حوزه حفاظت محیط‌زیست و حیات وحش، از سال گذشته مقرر شد، 10سال به صورت متوالی سالانه 300نیروی محیط‌بانی جذب یگان حفاظت محیط‌زیست ‌شوند.

سرهنگ محبت‌خانی افزود: مرحله نخست این طرح از ماه گذشته اجرا شد و افراد پذیرفته شده در آزمون، پس از گذراندن دوره‌های آموزش حرفه‌ای، تا خرداد سالجاری، بکارگیری خواهند شد.
تعداد بازدید: 123
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal