اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"رونق توليد"

کانال رسمی اداره کل
نقشه سايت English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
ضرورت تصويب لايحه حمايت از محيط‌بانان
1398/01/25 ضرورت تصويب لايحه حمايت از محيط‌بانان
08:12

ضرورت تصويب لايحه حمايت از محيط‌بانان

معاون توسعه مديريت، حقوقي و امور مجلس سازمان حفاظت محيط زيست با اشاره به اينكه تعدادي از محيط‌بانان به اعدام محكوم شده‌اند، بر ضرورت تصويب لايحه حمايت از محيط‌بانان تاكيد كرد.

به گزارش "پارما" از سايت سازمان حفاظت محيط زيست، اصغر دانشيان، معاون توسعه مديريت، حقوقي و امور مجلس سازمان حفاظت محيط زيست - در حاشيه افتتاحيه هجدهمين نمايشگاه محيط زيست با اشاره به اينكه تاكنون 138 محيط‌بان براي حفاظت از آب و خاك و محيط زيست ايران به شهادت رسيده‌اند و ده‌ها نفر جانباز شده‌اند، در مورد لايحه حمايت از محيط‌بانان گفت: چندين ماه است كه لايحه حمايت از محيط‌بانان در مجلس منتظر بررسي است.

وي با بيان اينكه در حال حاضر چندين محيط‌بان محكوم به قصاص و اعدام شده‌اند،اظهاركرد: سازمان‌هاي مردم‌نهاد و فعالان محيط زيست به دنبال آن هستند كه اين محيط‌بانان از اعدام نجات پيدا كنند.

معاون پارلماني سازمان حفاظت محيط زيست در ادامه گفت: اگر لايحه حمايت از محيط‌بانان به تصويب برسد، حداقل محيط‌بانان اجازه پيدا مي‌كنند كه از حريم و حوزه و هويت خود دفاع كنند و در صورت تيراندازي به عنوان ضارب قصاص نشوند.

وي با بيان اينكه علي لاريجاني - رئيس مجلس - قول داده است كه لايحه حمايت از محيط‌بانان، خارج از نوبت و با اولويت بررسي شود، اظهاركرد: در حال حاضر اين لايحه در رديف 22 بررسي‌هاي مجلس است و قرار بود قبل از پايان سال 97 پيگيري شود.

معاون توسعه مديريت، حقوقي و امور مجلس سازمان حفاظت محيط زيست همچنين اظهار كرد: هدف از برگزاري نمايشگاه محيط زيست انتقال فرهنگ محيط زيست براي جامعه است و اگر بتوانيم اين اهداف را به خوبي تبيين كنيم، آحاد ملت ايران خود طرفدار محيط زيست مي‌شوند.منبع ايسنا/
14
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Copy right 2014 www.isfahan-doe.ir . All rights reserved
Powered by DorsaPortal