اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"جهش توليد"       

کانال رسمی اداره کل
نقشه سايت English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
🌴آموزه هاي زيست محيطي رمضان (9)
1398/02/25 🌴آموزه هاي زيست محيطي رمضان (9)
09:00
🌴از رمضان نيز براي حفاظت از محيط زيست بياموزيم؛ آموزه هاي زيست محيطي رمضان (9)

☀️همه مخلوقات خداوند از رحمت گسترده او بهره مي بردند و رحمانيت از صفات اختصاصي خداوند است كه تنها برازنده اوست به همين دليل در دعاي روز نهم ماه رمضان از خدا مي خواهيم كه بهره اي از رحمت گسترده اش را براي ما قرار دهد.

☀️بهره مند شدن يك انسان از جلوه هايي از صفت رحمانيت موجب مي شود كه او به همه مخلوقات الهي به چشم مهر و رحمت و بطور يكسان نگاه كند. بنابراين از سوي چنين فردي هيچگونه زيان و گزندي به هيچ يك از آفريده هاي خداوند اعم از انسان، حيوان، گياه و جمادات و ساير اجزاي طبيعت نمي رسد.

☀️در فرازهاي بعدي دعاي روز نهم مي‌خوانيم كه:《 خدايا مرا در اين روز به رهنمودهاي درخشانت هدايت كن و به خوشنودي هاي فراگيرت سرسپرده فرما؛ به حق مهربانيت اي آرزوي مشتاقان》.

☀️با استناد به آيات متعدد سوره الرحمن؛ دلايل آشكار و رهنمودهاي درخشاني كه انسان را به توحيد دعوت و هدايت مي كند جلوه هاي گوناگون طبيعت است كه شگفتي هاي آن، يگانگي آفريدگار  هستي را  ثابت مي كند. پس يكي از مهمترين راه هاي رسيدن به توحيد و حيات معنوي بهره گيري از محيط زيست طبيعي و حيات مادي است كه ابزار تكامل انسان و ديگر موجودات به شمار مي آيد.
20
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Powered by DorsaPortal