اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"جهش توليد"       

کانال رسمی اداره کل
نقشه سايت English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
علت افزايش پشه‌ها
1398/02/25 علت افزايش پشه‌ها
13:51

علت افزايش پشه‌ها

پشه‌ها گرچه گونه‌هاي بسيار مهمي براي طبيعت به شمار مي‌روند اما برخي انواع آن‌ها مي‌توانند انسان را آزار دهند و با جثه ريز اما با نيش پرزورشان آرامش انسان را سلب كنند. با توجه به گزارش مردمي مبني بر افزايش تعداد پشه‌ها يك حشره‌شناس گفت: مانداب‌هاي ناشي از افزايش بارندگي‌ها باعث افزايش پشه‌ها مي‌شود.

به گزارش«پارما» عليرضا نادري در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به اينكه پشه‌هاي خانگي، حشره‌اي از خانواده Culicidae است، تصريح كرد: آب‌هاي راكد بر تكثير و افزايش جمعيت اين گونه تاثيرگذار است. امسال هم ممكن است به دليل افزايش حجم بارش و ايجاد مانداب‌ها و آب‌هاي راكد در اطراف شهرهايي مثل تهران فرصت تخم‌گذاري براي اين پشه‌ها فراهم شده باشد.

وي تاكيد كرد: تكثير جمعيت پشه‌ها تحت تاثير آب به‌ويژه مانداب‌هاي پيرامون شهرها است البته اين پشه‌ها خيلي زود از بين مي‌روند چون با افزايش دما و تبخير اين آب‌ها خشك مي‌شود و همين وضعيت فرصت تكثير را از پشه‌ها مي‌گيرد.

اين كارشناس حشرات سازمان حفاظت محيط زيست با بيان اينكه گزارشي مبني بر افزايش تعداد پشه‌ها به دست من نرسيده است، گفت: اين پشه‌ها بيماري‌زا نيستند اما آزاردهنده هستند.
20
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Powered by DorsaPortal