اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"رونق توليد"

کانال رسمی اداره کل
نقشه سايت English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
علت افزايش پشه‌ها
1398/02/25 علت افزايش پشه‌ها
13:51

علت افزايش پشه‌ها

پشه‌ها گرچه گونه‌هاي بسيار مهمي براي طبيعت به شمار مي‌روند اما برخي انواع آن‌ها مي‌توانند انسان را آزار دهند و با جثه ريز اما با نيش پرزورشان آرامش انسان را سلب كنند. با توجه به گزارش مردمي مبني بر افزايش تعداد پشه‌ها يك حشره‌شناس گفت: مانداب‌هاي ناشي از افزايش بارندگي‌ها باعث افزايش پشه‌ها مي‌شود.

به گزارش«پارما» عليرضا نادري در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به اينكه پشه‌هاي خانگي، حشره‌اي از خانواده Culicidae است، تصريح كرد: آب‌هاي راكد بر تكثير و افزايش جمعيت اين گونه تاثيرگذار است. امسال هم ممكن است به دليل افزايش حجم بارش و ايجاد مانداب‌ها و آب‌هاي راكد در اطراف شهرهايي مثل تهران فرصت تخم‌گذاري براي اين پشه‌ها فراهم شده باشد.

وي تاكيد كرد: تكثير جمعيت پشه‌ها تحت تاثير آب به‌ويژه مانداب‌هاي پيرامون شهرها است البته اين پشه‌ها خيلي زود از بين مي‌روند چون با افزايش دما و تبخير اين آب‌ها خشك مي‌شود و همين وضعيت فرصت تكثير را از پشه‌ها مي‌گيرد.

اين كارشناس حشرات سازمان حفاظت محيط زيست با بيان اينكه گزارشي مبني بر افزايش تعداد پشه‌ها به دست من نرسيده است، گفت: اين پشه‌ها بيماري‌زا نيستند اما آزاردهنده هستند.
9
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Copy right 2014 www.isfahan-doe.ir . All rights reserved
Powered by DorsaPortal