اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"رونق توليد"

کانال رسمی اداره کل
نقشه سايت English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
لايحه حفاظت از خاك در شوراي نگهبان تاييد شد
1398/03/21 لايحه حفاظت از خاك در شوراي نگهبان تاييد شد
08:42

لايحه حفاظت از خاك در شوراي نگهبان تاييد شد

مدير كل دفتر حقوقي و امور مجلس سازمان حفاظت محيط زيست از تاييد لايحه حفاظت از خاك توسط شوراي نگهبان خبر داد.
به گزارش «پارما» از پايگاه اطلاع رساني سازمان حفاظت محيط زيست، معصومه حسين پور، مدير كل دفتر حقوقي و امور مجلس سازمان حفاظت محيط زيست با اعلام اين خبر گفت: لايحه حفاظت از خاك بعد از 14 سال تلاش تخصصي و مستمر سازمان حفاظت محيط زيست در مجلس شوراي اسلامي  تصويب و در تاريخ 13/3/1398  همزمان با هفته محيط زيست، به تاييد شوراي نگهبان رسيد.
حسين پور تصريح كرد:  در قانون حفاظت از خاك سازمان محيط زيست  مكلف به شناسايي مواد آلاينده خاك و اشخاص آلوده كننده آن و اعلام وقوع وضعيت اضطراري براساس حدود مجاز آلودگي خاك و آلاينده هاي ورودي به آن براي كاربري هاي مختلف خاك است.
 وي ادامه داد: همچنين بهره ‏برداران واحدهاي توليدي، صنعتي، خدماتي و معدني كه در مناطق آزاد تجاري - صنعتي و ويژه اقتصادي و شهرك‌ها و نواحي صنعتي فعاليت مي‌كنند، مكلف به رعايت مفاد اين قانون هستند.

وي درباره انتقال خاك به خارج از كشور گفت : در اين قانون انتقال خاك‌ به خارج از كشورممنوع است و فقط خروج مواد معدني و مقادير كمِ خاك به منظور امور پژوهشي پس از رعايت فرايند قانوني مربوط   مستثني مي باشد. 
مدير كل دفتر حقوقي و امور مجلس سازمان محيط زيست درباره نقش ديگر نهادها در اين قانون گفت: بر اساس اين قانون قوه‌قضائيه به منظور رسيدگي به جرائم موضوع نسبت به ايجاد شعب تخصصي اقدام  و به جرائم مربوط خارج از نوبت رسيدگي مي نمايد.
 و همچنين،سازمان صدا‌‌ و‌ سيماي جمهوري اسلامي ايران و ساير رسانه ‏هاي دولتي مكلفند برنامه ‏هاي توليدشده در زمينه آموزش از سوي وزارت جهاد كشاورزي و سازمان محيط زيست درخصوص آگاهي و  مقابله با آلودگي و تخريب خاك را در قالب‌هاي گوناگون رسانه‏ اي  از جمله برنامه ‏هاي تلويزيوني به‌صورت رايگان منتشر و پخش كنند.
همچنين بر اساس اين  قانون عمليات معدني  منوط به رعايت ضوابط زيست محيطي خواهد بود .‌
12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Powered by DorsaPortal