اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"رونق توليد"

کانال رسمی اداره کل
نقشه سايت English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
همزمان با هفته محيط زيست؛ رها سازي يك جغد كوچك پس از تيمار و درمان در زيستگاه هاي شهرستان نايين
1398/03/22 همزمان با هفته محيط زيست؛ رها سازي يك جغد كوچك پس از تيمار و درمان در زيستگاه هاي شهرستان نايين
13:00

همزمان با هفته محيط زيست؛ رها سازي يك جغد كوچك پس از تيمار و درمان در زيستگاه هاي شهرستان نايين

يك جغد كوچك مصدوم پس از تيمار و درمان در زيستگاه هاي شهرستان نايين رها سازي شد.

به گزرش«پارما» سرپرست اداره حفاظت محيط زيست شهرستان نايين گفت: همزمان با هفته محيط زيست يك پرنده جغد كوچك كه مدتي قبل به دليل مصدوميت توسط دوستداران محيط زيست شهرستان نايين به اين اداره تحويل گرديده بود مورد درمان و تيمار داري قرار گرفت.

عليرضا رضايي با بيان اينكه اين پرنده پس از طي مراحل كامل درمان در طبيعت شهرستان نايين رهاسازي شد اظهار داشت: از زحمات دكتر علي برهاني كيا كه در درمان پرنده مذكور نهايت همكاري را داشتند تقدير و تشكر مي كنم.

شايان ذكر است اين پرنده از حشرات و جوندگان كوچك و گاهي از پرندگان كوچك تغذيه مي كند و بر خلاف مرغ حق كه مستقيم پرواز مي كند، به شكل آشكاري به صورت موجي بالا و پايين مي رود ( به تناوب با بال زدن سريع و بسته نگه داشتن آن )تفاوت جغد كوچك با جغد خالدار كوچك، خال هاي قهوه اي شكم و زير تنه است، كه در جغد كوچك به صورت طولي ديده مي شود، در صورتي كه در جغد خالدار كوچك، خال هاي سينه و شكم عرضي است. كه مشخصات ظاهري و زيستگاه آن به شرح ذيل مي باشد.

مشخصات ظاهري: اين پرنده، 22 سانتيمتر طول دارد ،سرگرد، تارك صاف و پاهايش بلند است. در طول روز غالبا روي ساختمان ها و پايه ها ي برق و در فضاي باز مي نشيند، تارك و پس سر، به صورت مشخصي، با خال هاي سفيد و روتنه و بال ها با خال هاي سفيد چركي ديده مي شود. همچنين، زير تنه به شكل آشكاري با لكه هاي بزرگ تيره، به صورت راه راه طولي، مشاهده مي شود. چشم ها زرد و حاشيه ي آن سفيد است.

صدا: صداي اين پرنده در هنگام قلمرو خواهي، شبيه «كوووا- » كه در انتها «كيو» شنيده مي شود و در هنگام احساس خطر، يك سري نت، شبيه «كيپ- كيپ- كيپ» را تكرار مي كند.

زيستگاه: زيستگاه اين پرنده متغير است و در خرابه ها، كشتزارهاي وسيع، زمين هاي باير و سنگلاخي وشكاف درختان به سر برده و در سوراخ هاي ايجاد شده در زمين، ديوارها با سوراخ درختان آشيانه مي سازد.

 

12
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Powered by DorsaPortal