اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"رونق توليد"

کانال رسمی اداره کل
نقشه سايت English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
دوربين‌هاي لباس محيط‌بانان هفته آينده تحويل مي‌شود
1398/05/22 /img/NoImage.jpg
14:19

دوربين‌هاي لباس محيط‌بانان هفته آينده تحويل مي‌شود

فرمانده يگان حفاظت محيط زيست گفت: تعداد 500 دستگاه دوربين قابل نصب بر روي لباس محيط‌بانان خريداري شده است كه هفته آينده تمام آن‌ها به ادارات كل استان‌ها تخويل داده مي‌شود.
به گزارش«پارما» سرهنگ جمشيد محبت‌خاني روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار علمي ايرنا افزود: چون اين دوربين‌ها بر اساس تعداد محيط‌بانان و شرايط منطقه حفاظت‌شده تقسيم خواهند شد، از اين رو در حال تهيه طرح تقسيم آن‌ها در استان‌ها هستيم كه به زودي پايان خواهد يافت و به نظر مي‌رسد هفته آينده آماده تحويل به استان‌ها باشد.

وي اظهار داشت: با توجه به اهميت موضوع و مساله حفاظت از جان محيط‌بانان، هدفگذاري ما تا پايان امسال تهيه دو هزار دوربين و نصب آن بر روي لباس محيط‌بانان است تا از حد امكان از صدمات مصون بمانند.

محبت‌خاني درباره مزاياي اين دوربين‌ها توضيح داد: يكي از مشكلاتي كه محيط‌بانان حين گشت‌زني در مناطق دارند، تنها بودن آنهاست، در مقابل معمولا متخلفان دو يا سه نفر هستند كه در اين شرايط وقتي درگيري رخ مي‌دهد و يا حادثه‌اي پيش مي‌آيد، محيط‌بانان سند كافي براي اثبات حرف‌هاي خود ندارند و چون تنها هستند پس شاهدي هم ندارند، از اين رو در بيشتر وقت‌ها حقشان ضايع مي‌شود چون مدرك كافي براي تهيه سند و درج در پرونده خود ندارند تا به قاضي ارائه دهند كه بر اساس آن تصميم‌گيري شود.

وي ادامه داد: با نصب اين دوربين‌ها بر روي لباس محيط‌بانان، تمام وقايع لحظه به لحظه ثبت مي‌شود كه در صورت بروز حادثه يا درگيري مي‌توان آن‌ را در قالب فيلم به قاضي و دادگاه ارائه داد تا حقي از فردي نيز ضايع نشود.

 فرمانده يگان حفاظت محيط زيست اظهار داشت: البته داشتن چنين تجهيزاتي خود به خود حالت پيشگيرانه دارد زيرا متخلفان مي‌فهمند كه محيط‌بانان به اين دستگاه ها مجهز هستند و تمام صحنه‌ها لحظه به لحظه ثبت و ضبط مي‌شود، از اين رو از اعمال مجرمانه خود دست مي‌كشند.

محبت‌خاني گفت: اين دوربين‌ها امكان استفاده از اشعه مادون قرمز را دارند و در مكان‌هاي تاريك كه چشم انسان قادر به ديدن نيست، مي‌توانند همه وقايع را ثبت و ضبط كنند. همچنين حالت ردياب دارند يعني اگر محيط‌باني گم شد يا حادثه‌اي برايش رخ داد، مي‌توان با استفاده از اين دوربين‌ها مكان محيط‌بان را رديابي كرد، علاوه بر اين‌ها مي‌توانيم كنترل مديريتي نيز بر عملكرد محيط‌بان داشته باشيم، اينكه كجاها رفته‌اند و در چه مناطقي گشت‌زني كرده‌اند.

وي اظهار داشت: اين دوربين‌ها بر روي شانه محيط‌بانان نصب مي‌شود و در شيفت بعدي به لباس محيط‌بان شيفت نصب مي‌شود. 

فرمانده يگان حفاظت محيط زيست با تاكيد بر اينكه حفظ جان محيط‌بانان براي سازمان محيط زيست در اولويت قرار دارد، افزود: حفظ جان محيط‌بان براي ما در سازمان محيط زيست فوق‌العاده ارزش دارد، در واقع در نيروي انتظامي برابر دستور مقام معظم رهبري به عنوان فرمانده كل قوا، جان كاركنان بايد در اولويت باشد و از آنجا كه فرامين ايشان در نيروهاي مسلح لازم‌الاجرا است؛ از اين رو ما در سازمان محيط زيست نيز براي حفظ جان محيط‌بانان برنامه‌ريزي كرده‌ايم تا صدمه نبينند؛ بر اين اساس سال گذشته به تعداد محيط‌بانان جليقه، بازو بند و پابند تهيه كرديم و در اختيار آن‌ها قرار داديم.

وي درباره اينكه برخي محيط بانان گله‌مند هستند كه اين تجهيزات دست و پا گير است، گفت: شايد محيط‌بانان مي‌گويند كه اين وسايل محدوديت ايجاد مي‌كند ولي اينطور نيست، آن‌ها نبايد به طور مداوم اين تجهيزات را بر تن داشته باشند، بلكه فقط زمان انجام ماموريت يا موقعيت‌هاي خطرناك احتمالي از آن استفاده كنند تا در زمان حادثه كمترين آسيب متوجه آنها شود.
36
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Powered by DorsaPortal