اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
                                                                       تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
فراخوان خوداظهاری واحدهای صنعتی و خدماتی
1398/08/12 فراخوان خوداظهاری واحدهای صنعتی و خدماتی
12:21

فراخوان خوداظهاری واحدهای صنعتی و خدماتی

مدیرکل دفتر ارزیابی اثرات زیست محیطی سازمان حفاظت محیط زیست از آغاز فراخوان خود اظهاری واحدهای صنعتی و خدماتی سبز خبر داد .

به گزارش«پارما» از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، حمید جلالوندی با بیان اینکه در سال جاری،  فرآیند انتخاب واحد های صنعتی و خدماتی سبز  طبق سال گذشته بر مبنای خوداظهاری صنایع و خدمات است،اظهار داشت: در بیست و یکمین دوره این همایش، دبیرخانه انتخاب با همکاری وزارتخانه های مربوطه و واحدهای صنعتی پیشرو نسبت به بازنگری شاخص های واحدهای صنعتی اقدام کرد.

جلالوندی در ادامه بیان کرد: تمام واحدهای صنعتی و خدماتی که علاقه مند به شرکت در این فرایند هستند، 
می‌توانند از روز شنبه 8 آبان 98 از طریق سامانه جامع معاونت محیط زیست انسانی به آدرس https://iranemp.ir پرسشنامه زیست محیطی خود را حداکثر تا تاریخ 98/09/30 تکمیل کنند. 

وی افزود: شرط لازم برای قرارگرفتن واحدهای صنعتی در فرایند انتخاب، عدم قرارگیری واحد در لیست صنایع آلاینده در سال مورد بررسی است. همچنین واحدهای صنعتی قبل از تکمیل پرسشنامه صنعت سبز نسبت به تکمیل اطلاعات پروفایل خود در سامانه مذکور به شرح زیر اقدام کنند:

1.  تکمیل بخش مشخصات عمومی، مدیریت پسماند، مدیریت پساب، تولید محصولات، مواد اولیه، مواد مصرفی، مصارف آب و انرژی، منابع انسانی، توسعه فضای سبز و استانداردها و گواهینامه ها توسط واحد 
2.  تکمیل بخش تاریخچه پایش برای سال 97 و 98 توسط آزمایشگاه های معتمد 

جلالوندی خاطر نشان کرد: بر اساس تفاهم نامه سازمان حفاظت محیط زیست با صندوق ملی محیط زیست، در سال جاری اجرای همایش ملی واحدهای صنعتی و خدماتی سبز بر عهده این صندوق است،که عملکرد واحدهای داوطلب در سال 97 مورد بررسی قرار می گیرد.

جلالوندی افزود: با توجه به تفویض اختیار به اداره‌های کل استان‌ها در سال 1397، ضمن بررسی واحدها در دستورالعمل جدید اداره کل حفاظت محیط زیست می‌توانند نسبت به تقدیر از واحدها در سطح استان مرتبط اقدام کنند.

وی اظهار داشت: اداره کل محیط زیست استان ها در بررسی های خود واحد های صنعتی و مراکز خدماتی را بر اساس معیارها و شاخص‌های ابلاغی تعیین و پس از نهایی شدن، از هر گروه صنعتی و خدماتی 2 واحد را برای رقابت در سطح ملی به دفتر ارزیابی زیست محیطی معرفی می کنند و در نهایت واحد های برگزیده در همایش ملی معرفی می شوند.
تعداد بازدید: 344
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal