اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
                                                                       تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
به دلیل آلودگی هوا؛ تعطیلی کلیه مقاطع مختلف تحصیلی در شهراصفهان وشهرستان های اقماری
1398/09/05 به دلیل آلودگی هوا؛ تعطیلی کلیه مقاطع مختلف تحصیلی در شهراصفهان وشهرستان های اقماری
06:50

 

به دلیل آلودگی هوا؛ تعطیلی کلیه مقاطع مختلف تحصیلی در شهراصفهان وشهرستان های اقماری


به گزارش «پارما» بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان درادامه روند افزایشی غلظت آلاینده ها ی هوا در ایستگاه های شبکه پایش کیفی هوای استان ،کارگروه استانی هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوا با حضور مدیران کل مدیریت بحران استانداری و حفاظت محیط زیست استان و نمایندگان ادارات کل عضو کارگروه  عصر روز گذشته در محل اداره کل مدیریت بحران استان در استانداری اصفهان تشکیل شد.

در ابتدا معاون اداره کل هواشناسی گزارش مختصری در خصوص شرایط جوی روزهای آتی ارائه کرد که بر اساس گزارش ایشان بدلیل استمرار سکون و پایداری هوا شرایط برای انباشت آلاینده ها و تشدید آلودگی نسبت به روزهای قبل فراهم و طی روزهای آتی بویژه روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 6 و 7 آذر ماه آلودگی و ماندگاری آلاینده های هوا از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود .

 دبیرجلسه اداره کل حفاظت محیط زیست استان در خصوص روند تغییرات شاخص کیفی هوا در ایستگاههای سطح شهر و وضعیت جاری کیفیت هوای شهر اصفهان و سایر شهرستانها توضیحاتی را ارائه کردند که بر اساس گزارش ارائه شده روند افزایشی غلظت آلاینده در شهر اصفهان و شهرهای صنعتی استان از روز جمعه گذشته شروع و شاخص کیفی هوای اصفهان در روز جمعه 109 شنبه 141 یکشنبه 125 و در ساعت اولیه روز دوشنبه 4آذرماه  به 136 و در ساعت 16روز دوشنبه به 157 رسید .

 در ادامه جلسه بر اساس مصوبات جلسات قبل هریک از اعضا گزارش مختصری از اقدامات انجام شده دستگاه متبوع ارائه نمودند و مطالب ارائه شده توسط مدیر کل مدیریت بحران جمع بندی و موارد زیر به تصویب رسید.

1)    با توجه به استمرار و ماندگاری آلاینده ها در منطقه و قرار گرفتن شاخص کیفی هوا طی روزهای شنبه و یکشنه در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس و تشدید آلاینده در روز دوشنبه و قرار گرفتن شاخص کیفی هوا در ساعات میان روز در شرایط ناسالم ( برای عموم ) و همچنین پیش بینی هواشناسی استان مبنی بر استمرار شرایط موجود و تشدید آلاینده در روزهای آتی ، بر اساس آیین نامه اجرایی تبصره 3 ماده 3 قانون هوای پاک مراکز پیش دبستانی و کلیه مقاطع تحصیلی در شهرهای اصفهان زرین شهر ، باغ بهادران، فولاد شهر ، فلاورجان ، پیربکران ، مبارکه ، شاهین شهر ، برخوار ، خمینی شهر ، نجف آباد و سگزی در روز سه شنبه مورخ 5/9/98 تعطیل خواهد بود.

2)   علاوه بر پیگیری ، رعایت  و اجرای جدی موارد اعلام شده در صورت جلسه قبلی کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوا مقرر شد موارد ذیل بطور جدی پیگیری و تا زمان حاکم بودن شرایط جوی موجود به اجرا در آید.

            1-2 تشدید اعمال محدودیت های نوعی و زمانی برای خودروها و موتور سیکلت ها در محدوده ترافیک شهر   اصفهان

2-2 جلوگیری از تردد وسایل حمل و نقل عمومی در معابر شهری و رینگ های اطراف شهر که آلایندگی آنها قابل رویت است، توسط پلیس راهور ، شهرداری ها و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای

3-2 شهرداری اصفهان و سایر شهرداری ها در شهرهای ذکر شده به منظور جلوگیری از فعالیت های عمرانی نظیر پروژه های عمرانی ، راه سازی ، ساخت و ساز شهری و ... که موجب تشدید آلودگی هوا می شوند اقدام نماید.

4-2 دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مرکز بهداشت اصفهان نسبت به استقرار پایگاههای سیار فوریت های پزشکی با جانمایی در مناطق آلوده و پر تردد اقدام نماید.

5-2 با توجه به آلودگی بالقوه واحدهای تولید گچ و آجر منطقه شرق و شمال شرق اصفهان واحدهای فوق به طور موقت تعطیل و همچنین واحدهای تولید کانی های غیر فلزی ( سیمان، شن و ماسه، مواد معدنی و ... ) و صنایع فلزی (  تولید آهن و فولاد و ریخته گری ها ) در مناطق اعلام شده فعالیت خود را کاهش دهند. وظیفه اطلاع رسانی این بند بر عهده ی  اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان و نظارت آن بر عهده ی اداره کل حفاظت محیط زیست استان می باشد.

6-2مقرر گردید اداره کل ورزش و جوانان استان در خصوص عدم انجام فعالیت های ورزشی ( اعم از انفرادی ، همگانی و باشگاهی ) در فضای باز در شهرهای اعلام شده اطلاع رسانی نماید.  

 

تعداد بازدید: 339
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal