اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"جهش توليد"       

کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
صدور حكم قضايي براي متخلف شكار و صيد در منطقه حفاظت شده كركس نطنز
1398/09/16 صدور حكم قضايي براي  متخلف شكار و صيد در منطقه حفاظت شده كركس نطنز
07:59


سرپرست اداره حفاظت محيط زيست شهرستان نطنز گفت : براي متخلف شكار و صيد در منطقه حفاظت شده كركس به اتهام  نگهداري و حمل اسلحه  و مهمات غير مجاز  و شكار  يك  راس بز وحشي  حكم قضايي صادر شد .

به گزارش«پارما» عليرضا غلامي دراين باره گفت: دادگاه كيفري نطنز  به استناد  بند ب ماده 12 و 14 قانون شكار و صيد مصوب 1346با اصلاحات بعدي متهم را به تحمل يك سال و نيم حبس تعزيري و ضبط اسلحه و ادوات شكار  به نفع دولت محكوم كرد . 

وي خاطر نشان كرد : بر اساس (( قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات عير مجاز )) نگهداري و حمل سلاح شكاري  قاچاق جرم محسوب گرديده و در راستاي ماده 18 قانون مذكور اسلحه و مهمات غير مجاز به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح) ضبط مي گردد . و همچنين  طبق بند ب  ماده 12 قانون شكار و صيد ، شكار غير مجاز  جانوران وحشي جرم محسوب شده  و مستوجب مجازات مي باشد.

منطقه حفاظت شده كركس  با وسعت  بيش از 114 هزار هكتار به محدوده اي از منابع طبيعي كشور اعم از جنگل و مرتع و دشت و آب و كوهستان اطلاق مي شود كه از لحاظ ضرورت حفظ و تكثير نسل جانوران وحشي يا حفظ يا احيا رستنيها و وضع طبيعي آن داراي اهميت خاصي بوده و تحت حفاظت قرار مي گيرد .

تعداد بازدید: 56
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal