اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
                                                                                                              تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین
کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
کارگاه آموزش حفظ محیط زیست برگزار شد
1398/10/05 کارگاه آموزش حفظ محیط زیست برگزار شد
10:09
به منظور انتقال آموزه های محیط زیستی بین المللی، کارگاه آموزشی به همت مرکز امور بین الملل و کنواسیون ها سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.
به گزارش «پارما» پایگاه اطلاع رسانی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست، روز چهارشنبه چهارم دی ماه 98 در سالن سرو، مرکز امور بین الملل و کنواسیون های سازمان حفاظت محیط زیست کارگاه نیم روزه انتقال محتوای آموزشی دوره "تغییر اقلیم، سیاست ها و اقدامات برای توسعه سبز و کم کربن" و " مدیریت پسماند "، به ترتیب به میزبانی چین و ژاپن را برگزار کرد.

نرگس صفار، سرپرست مرکز امور بین الملل و کنوانسیون های سازمان حفاظت محیط زیست، هدف اصلی این کارگاه نیم روزه را به اشتراک گذاری تجربیات و اقدامات کشور ها، تقویت درک متقابل و پشتیبانی از یکدیگر در برابر تغییر اقلیم دانست و گفت: این نوع کارگاهها فرصت مغتنمی است تا سایر همکاران که امکان حضور در دوره های بین المللی را نداشتند از یافته های این دوره ها بهره برداری و توان کارشناسی خود را تقویت کنند.

مرکز امور بین الملل و کنوانسیونها در تلاش است تابا توزیع مناسب دوره های عمومی محیط زیستی بین المللی میان کارشناسان و مدیران ستادی و استانی، در شرایط و با امکانات و تسهیلات موجود، حتی الامکان بستری برای ظرفیت سازی لازم در سراسر کشور فراهم کند،وی خاطر نشان کرد دولت چین با صرف هزینه بسیار به دنبال تثبیت برنامه ابتکاری کمربند و راه پیرو دو برنامه "جاده ابریشم" و "راه ابریشم دریایی" است که ایران هم به آن پیوست. 

در طول این کارگاه مشورتی مباحثی از جمله برنامه های ملی چین در کاهش میزان انتشار گازهای گلخانه ای، بازار کربن، برنامه های ملی چین در کاهش آلاینده های هوا، تغییرات اقلیم و اثرات اجتماعی آن، مدیریت پسماند در ژاپن ، ائتلاف بین المللی توسعه سبز برنامه کمربند و راه چین ارائه و نقطه نظرات کارشناسی برای به کارگیری مناسب از آموزه ها و شناسایی چالش های همکاری اخذ شد.


گفتنی است طی چهار دوره آموزشی در چین و ژاپن، دوازده نفر از کارشناسان و مدیران ستادی و سازمانی حفاظت محیط زیست کشور امکان بهره برداری از این فرصت را یافتند.
تعداد بازدید: 446
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal