اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"جهش توليد"       

کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
بررسي تطبيقي شرايط محيط زيست در دوران پيش و پس از ظهور امام زمان(عج)
1398/11/20 بررسي تطبيقي شرايط محيط زيست در دوران پيش و پس از ظهور امام زمان(عج)
14:05
به گزارش «پارما» بررسي تطبيقي شرايط محيط زيست در دوران پيش و پس از ظهور امام زمان(عج) توسط اسداله بيات ، مدرس گروه جغرافيا و برنامه ريزي شهري دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران مركزي نوشته شده است.
 
نگارنده در اين مقاله به تفصيل آورده است: سعي ما در اين مقاله براين بوده كه نمادهاي مختلف بحران‌هايي كه امروز جهان با آنها دست به گريبان است، را مورد بررسي قرار دهيم و با بررسي تطبيقي شرايط محيط زيست كنوني(دوران پيش از ظهور) با محيط زيست دوران ظهور امام زمان (عج)، فضاي فكري و ذهني خواننده را معطر به عطر خوش ظهور نمائيم و از سويي تا عمق و گستردگي اين بحران‌ها بيش از پيش روشن شود و عجز و ناتواني انسان امروز در مهار آنها بيش از گذشته معلوم گردد.
ترديدي نيست كه آدمي بزرگ‌ترين مسئول مشكلات و فجايع زيست محيطي در دهه‌هاي اخير بوده است. بشر جديد در راستاي تأمين منافع زودگذرش به هر ابزاري متوسل مي‌شود تا به آسودگي و رفاه بيشتر نايل آيد و اين در حالي است كه هزينه‌هاي غالباً نامحسوس چنين رفتاري بر محيط زيست، كمتر مورد بررسي قرار مي‌گيرد. دوران كنوني به عنوان يكي از مقاطع آخرالزمان و عصر انتظار ، دچار بحران‌هاي طبيعي و غير طبيعي بسياري خصوصاً در عرصه محيط زيست است. كه از آن جمله است: جنگ، قحطي، ناامني، گرم شدن كرة زمين، كمبود منابع آب، خشك‌سالي، زلزله، بيماري‌هاي كشنده و ... را مي توان برشمرد .
 

 علاقمندان براي دسترسي مستقيم به پيوند زير مراجعه كنند:

 
 
 
 
تعداد بازدید: 61
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal