اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
                                                                       تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
صدور حكم قضايي براي متخلف شكارو صيد در منطقه حفاظت شده كركس نطنز
1398/12/05 صدور حكم قضايي براي متخلف شكارو صيد در منطقه حفاظت شده كركس نطنز
10:17

حكم قضايي براي متخلف شكارو صيد در منطقه حفاظت شده كركس نطنز صادر شد.

به گزارش«پارما» از اداره حفاظت محيط زيست شهرستان نطنز، سرپرست اين اداره گفت : براي متخلف شكار و صيد در منطقه حفاظت شده كركس به اتهام  نگهداري و حمل اسلحه  و مهمات غير مجاز  و شكار  يك  راس ميش وحشي  حكم قضايي صادر شد  .

عليرضا غلامي گفت: دادگاه كيفري نطنز  به استناد  قانون قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غير مجاز  و بند ب ماده 12 و 14 قانون شكار و صيد  متهم را به  تحمل دو سال حبس تعزيري و  ضبط اسلحه و مهمات و ادوات شكار  متخلف به نفع دولت صادر نمود   .

وي خاطر نشان كرد : بر اساس (( قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات عير مجاز )) نگهداري و حمل سلاح شكاري  قاچاق جرم محسوب گرديده و همچنين  طبق بند ب  ماده 12 قانون شكار و صيد ، شكار غير مجاز  جانوران وحشي جرم محسوب شده  و مستوجب مجازات مي باشد.

منطقه حفاظت شده كركس  با وسعت  بيش از 114 هزار هكتار به محدوده اي از منابع طبيعي كشور اعم از جنگل و مرتع و دشت و آب و كوهستان اطلاق مي شود كه از لحاظ ضرورت حفظ و تكثير نسل جانوران وحشي يا حفظ يا احيا رستنيها و وضع طبيعي آن داراي اهميت خاصي بوده و تحت حفاظت قرار مي گيرد .

تعداد بازدید: 221
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal