اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
                                                                       تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
برگزاری رویداد جهانی ساعت زمین در اصفهان
1399/01/07 برگزاری رویداد جهانی ساعت زمین در اصفهان
12:53

رویداد جهانی ساعت زمین با شعار صدای طبیعت باشید، در اصفهان برگزار می شود.

به گزارش "پارما" رویداد جهانی ساعت زمین؛ شنبه نهم فروردین از ساعت 20:30 تا 21:30 به صورت غیر حضوری به دلیل شرایط مربوط به بیماری کرونا، برگزار می شود.

در این رویداد که با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست استان، شهرداری اصفهان، سازمان های مردم نهاد زیست محیطی استان و شبکه سازمان های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی کشور برگزار می شود، مردم اصفهان همزمان با سایر هموطنان با خاموش کردن چراغ ها و وسایل برقی غیرضروری برای کاهش مصرف انرژی و مقابله با آلودگی ‌های زیست‌ محیطی و تغییرات جوی مشارکت می کنند.

این رویداد نمادین به ابتکار صندوق جهانی حمایت از محیط زیست زمین برای اولین بار در سال 2007 میلادی از استرالیا آغاز شد. پس از آن در سراسر جهان این اقدام مورد استقبال عمومی قرار گرفت و در این جهت چراغ‌ های برج ایفل در پاریس،‌ برج ساعت بیگ بن در لندن، خانه اپرای سیدنی، ساختمان امپایر استیت در منهتن، کاخ باکینگهام در لندن،‌ تماشاخانه کولوسئوم در رم و کاخ ادینبورو در شهر ادینبورو به مدت یک ساعت خاموش می‌شوند و از آن پس تاکنون کشورهای مختلف از جمله ایران به این کنوانسیون پیوسته اند. شهر اصفهان نیز در 10 سال گذشته در این برنامه مشارکت داشته است.

تعداد بازدید: 355
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal