اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
                                                                       تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
دستگیری یک متخلف شکار و صید در پناهگاه حیات وحش موته اصفهان
1399/01/30 دستگیری یک متخلف شکار و صید در پناهگاه حیات وحش موته اصفهان
13:53

یک متخلف شکار و صید در پارک ملی و پناهگاه حیات وحش موته اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش«پارما» از فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان، یک متخلف شکار و صید در پارک ملی و پناهگاه حیات وحش موته اصفهان همراه با لاشه یک آهو توسط محیط بانان شناسایی و دستگیر و همراه پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

بر اساس بند الف ماده 6 قانون «مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز» مصوب 1390/6/7 هر کس بطور غیرمجاز سلاح شکاری و یا مهمات آن را خریداری، نگهداری و یا حمل کند به حبس از 91 روز تا شش ماه و یا جزای نقدی تا سقف 20 میلیون ریال محکوم خواهد شد.
 
پارک ملی پناهگاه حیات وحش موته با مساحت حدود 205 هزارهکتار در شمال غربی استان، از وسیع ترین مناطق چهارگانه اصفهان در شهرستان های میمه، محلات و گلپایگان قراردارد.
پناهگاه حیات وحش موته زیستگاه انواع گیاهان بوته ای و درختچه ای به ویژه درمنه، گون، خارشتر، بادام کوهی، پسته کوهی و انجیروحشی است و در مجموع 478 گونه گیاهی متعلق به 240 جنس و 53 خانواده در این منطقه شناسایی شده است.
همچنین در این منطقه 25 گونه پستاندار، 88 گونه پرنده، 25 گونه خزنده و یک گونه دو زیست در پناهگاه حیات وحش موته شناسایی و ثبت شده است.آهوی ایرانی شاخص جانوری در دشت موته است
.
تعداد بازدید: 415
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal