اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
                                                                       تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
در سال گذشته؛24 واحد صنعتی آلاینده در کاشان پلمب شد
1399/02/02 در سال گذشته؛24 واحد صنعتی آلاینده در کاشان پلمب شد
12:05

به گزارش«پارما» حسین خادمی به سه هزار و 260 نفر- ساعت فعالیت نظارتی اشاره کرد و افزود: نام 30 واحد صنعتی شهرستان کاشان سال گذشته در فهرست صنایع آلاینده قرار گرفت و 12 واحد نیز البته در این میان رفع آلودگی شدند.

وی پیگیری قضایی 19 معدن را که در نتیجه به تعطیلی بارگیری 10 باب از آنها و تمدید نشدن پروانه بهره‌برداری 9 باب معدن منجر شد را از دیگر اقدام‌های بخش حقوقی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کاشان بیان کرد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان تشریح کرد: سال گذشته 20 مورد نظارت بر بارگیری و انتقال پسماندهای ویژه صنعتی، 45 مورد نمونه‌برداری از خروجی پساب‌های صنعتی و اندازه‌گیری 520 شاخص آلاینده‌ها از سوی کارشناسان محیط زیست و آزمایشگاه معتمد صورت گرفت.

وی وصول 535 مورد استعلام و موافقت با ساخت، توسعه و بهره‌برداری 365 واحد صنعتی، خدماتی و کشاورزی، مخالفت با 36 درخواست ساخت واحدهای صنعتی مغایر با ضوابط استقرار سازمان و 92 ماموریت پایش شبانه صنایع را از جمله اقدام‌ها برشمرد.

خادمی اضافه کرد: 28 مورد پایش مرکزهای پسماند روستایی و شهری، 300 مورد بازدید از نحوه مدیریت پسماندهای صنعتی، 122 مورد اخطار برای دفع غیراصولی پسماندها و 28 مورد پایش معدن‌ها نیز گوشه‌ای از فعالیت‌های بخش محیط انسانی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کاشان در سال گذشته بود.

وی همچنین فرستادن پرونده و پیگیری قضایی 60 واحد صنعتی آلاینده و متخلفان شکار، صدور احکام قضایی برای 50 فقره پرونده را از دیگر اقدام‌های اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کاشان عنوان کرد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کاشان ادامه داد: اجرای طرح محیط ‌یار با آموزش 25 هزار دانش‌آموز در 160 مدرسه زیر پوشش، اجرای طرح محیط‌بان با آموزش نزدیک به یک‌هزار و 400 دانش‌آموز در 25 مدرسه زیر پوشش و اجرای برنامه روز زمین پاک، طبیعت، هوای پاک و هفته محیط زیست از دیگر اقدام‌های یک‌سال گذشته است.

وی در ادامه نیز از دستگیری 23 متخلف صید و شکار در یک سال گذشته در شهرستان کاشان خبر داد.

خادمی با اشاره به 36 هزار نفر- ساعت گشت و کنترل در زیستگاه‌های طبیعی و منطقه حفاظت شده، بیان کرد: 13 قبضه اسلحه، 18 مورد ادوات شکار و همچنین 6 راس شکار چهارپا و هشت قطعه پرنده از متخلفان کشف شد.

وی محکومیت 2 نفر متخلف شکار و صید به یک‌سال حبس در مجموع اشاره کرد و گفت: مبلغ ضرر و زیان وارد شده به محیط زیست از سوی متخلفان یک میلیارد و 76 هزار ریال بود که مبلغ 670 میلیون و 700 هزار ریال آن تا کنون دریافت شده و سایر موارد نیز در مرحله پیگیری قرار دارد.

شهرستان کاشان که با جمعیت بیش از 368 هزار نفر و وسعت چهار هزار و 392 کیلومترمربع، نزدیک به یک‌هزار و 500 واحد صنعتی و معدنی و یک منطقه حفاظت شده (قمصر و برزک به وسعت 60 هزار هکتار) دارد، در فاصله نزدیک به 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

تعداد بازدید: 315
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal