اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
                                                                       تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
برخی تولیدکنندگان به بهانه جهش تولید محیط زیست را آلوده می کنند
1399/02/03 برخی تولیدکنندگان به بهانه جهش تولید محیط زیست را آلوده می کنند
09:22

برخی تولیدکنندگان به بهانه جهش تولید محیط زیست را آلوده می کنند

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: لطماتی که برخی تولیدکنندگان به بهانه جهش تولید به محیط زیست وارد می کنند به مراتب بیشتر از آسیب شکستن درخت به محیط زیست است.


به گزارش«پارما» از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، برنامه "صبح و گفتگو" ویژه روز زمین پاک و در ارتباط تلفنی با عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.

کلانتری در برنامه "صبح و گفتگو"، اظهار کرد: شیوع بیماری کرونا در جهان خوشبختانه به محیط زیست اجازه داد که کمی تنفس کند تا جاییکه با کاهش مصرف 30 تا 35 میلیون بشکه نفت، بالاخره کوه های هیمالیا پس از سی سال از فاصله حدود 250 کیلومتری دیده شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با ابراز نگرانی از اینکه پیاده روها در اکثر شهرهای ما انباشته از ماسک و دستکش های یکبار مصرف شده گفت: از ملت ایران درخواست می کنیم که در عین رعایت کلیه مسائل بهداشتی، به محیط زیست خود نیز توجه داشته باشند و ماسک و دستکش های غیرقابل استفاده خود را در کوچه و خیابان و پیاده روها رها نکنند و حتماً در زباله بیندازند.

معاون رئیس جمهور همچنین مطرح کرد: با توجه به ابلاغ سیاست های جدید وزارت بهداشت، به نظرم مردم به تدریج می توانند با حفظ مسائل بهداشتی و رعایت فواصل از طبیعت استفاده کنند.

کلانتری با بیان اینکه شمال کشور و برخی شهرهای بزرگ به ویژه شهرهایی که شهرداری آن ها از نظر مالی ضعیف است انباشته از زباله و پسماند شده افزود: خوشبختانه در قانون بودجه سال جاری، امتیازات جدید مالی برای پسماندها پیش بینی شده که در صورت محقق شدن، بخش عمده ای از مشکلات پسماند در شمال کشور را حل خواهیم کرد.

وی یادآور شد: وزارت نیرو تا سال گذشته هر کیلو پسماند برای تولید برق را حدود 600 تا 650 خریداری می کرد که مقرون به صرفه نبود اما امسال این رقم به 1400 تومان رسیده که برای سرمایه گذاران توجیه پذیر است و کمک بزرگی به طبیعت کشور و راه اندازی کارخانه های تعطیل شده در شمال کشور خواهد کرد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به وجود فقط 3500 نفر محیط بان در کل سازمان محیط زیست گفت: شعار ما وجود 80 میلیون محیط بان در کشور است تا همه مردم محیط بان خودشان باشند.

این مقام مسئول با انتقاد از عدم رعایت قوانین محیط زیست از سوی برخی تولیدکنندگان بیان داشت: برخی تولیدکنندگان از کلمه "جهش تولید" سوء استفاده می کنند و به این بهانه ضوابط محیط زیستی را زیر پا می گذارند؛ مانند خودروسازان که هوای شهرها را آلوده می کنند.

وی ادامه داد: خودروسازان طی بیست سال اخیر هیچ اقدامی برای افزایش کیفیت تولیدات خود نکرده و ما همچنان همان خودروساز پنجاه سال قبل هستیم و درجا می زنیم.

کلانتری تصریح کرد: لطماتی که برخی تولیدکنندگان به بهانه جهش تولید به محیط زیست وارد می کنند به مراتب بیشتر از این است که فردی درختی را بشکند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با ابراز نگرانی از افزایش اُزون سطح پایین کره زمین به دلیل گرم تر شدن هوا تا یک ماه آینده گفت: سوخت ناقص خودروها به ویژه در ایام گرم سال و ترافیک ازون سطح پایین زمین را به شدت بالا می برد که هیچ رنگ و بویی ندارد و باعث مرگ و میر و بیماری مردم می شود.

این مقام مسئول تأکید کرد: پاک نگه داشتن زمین قبل از اینکه از مردم مطالبه شود باید در سطح ملی و بخشهای وابسته به دولت و حکومت باور شود.

کلانتری ضمن تقدیر از اقدامات وزارت نفت در جهت افزایش استاندارد سوخت به ویژه بعد از احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: این پالایشگاه هم اکنون روزانه 50 و نیم میلیون لیتر سوخت استاندارد تولید می کند.

تعداد بازدید: 400
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal