اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
                                                                       تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
بررسی وضعیت نظارت ویژه بر عملکرد مدیریت پسماندهای پزشکی در اولین جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان مبارکه
1399/02/04 بررسی وضعیت نظارت ویژه بر عملکرد مدیریت پسماندهای پزشکی در اولین جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان مبارکه
08:44

 با توجه به گسترش ویروس کووید 19 (کرونا ویروس) در کشور، بررسی وضعیت نظارت ویژه بر عملکرد مدیریت پسماندهای پزشکی در دستور کار کارگروه مدیریت پسماند شهرستان مبارکه قرار گرفت.


به گزارش«پارما» از دبیرخانه کارگروه شهرستانی مدیریت پسماند مستقر در اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مبارکه، در تاریخ سوم اردیبهشت امسال ،مصادف با روز جهانی زمین، اولین جلسه این کارگروه در فرمانداری این شهرستان با رعایت و حفظ فاصله گذاری اجتماعی تشکیل شد.

در این جلسه ابتدا مواردی نظیر واگذاری زمین مناسب جهت دفع پسماندهای ساختمانی شهرستان مبارکه، ساماندهی تانکرهای حمل فاضلاب های خانگی در شهر زیبا شهر و روستاهای بخش گرکن جنوبی، مدیریت پسماندهای ویژه کشاورزی در بخش دامداری های شهرستان و جلوگیری از فعالیت مراکز غیر مجاز جمع آوری ضایعات پلاستیک، شیشه، کاغذ و ...  بررسی شد که اعضای حاضر در جلسه گزارش اقدام های انجام شده توسط سازمان های خود را ارائه نمودند.

سپس مهران شنتیائی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان و دبیر کارگروه ضمن پیگیری مصوبات جلسات قبلی، دستور کار جدید جلسه را با محوریت نظارت ویژه بر عملکرد مدیریت پسماندهای پزشکی توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان و همچنین لزوم نصب و بکارگیری مخازن اختصاصی جهت دفع پسماندهای نظیر ماسک، دستکش، دستمال و موارد مشابه در معابر و اماکن پر تردد شهری با توجه به گسترش ویروس کووید 19 (کرونا ویروس) توسط بخشداری ها و شهرداری های شهرستان را مطرح کرد.

در پایان ضمن گزارش اقدام های انجام شده توسط نمایندگان دستگاه ها، در این خصوص مقرر شد پسماندهای پزشکی درمانگاه هایی که افراد مشکوک به بیماری کووید 19 به آنها مراجعه می کنند، قبل از انتقال به مراکز دفن، بوسیله دستگاه اتوکلاو بیمارستان مبارکه بی خطر شوند.
همچنین مصوب شد که شبکه بهداشت و درمان شهرستان، فهرست بیماران قرنطینه خانگی را به شهرداری ها اعلام نماید تا پسماندهای منازل آنها در کیسه های مخصوص پسماندهای پزشکی توسط خودروهای حمل پسماند ویژه جمع آوری و به مراکز دفن پسماندهای پزشکی منتقل شود.  
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 366
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal