اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
                                                                       تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
گسترش همکاری سازمان محیط زیست و شرکتهای دانش بنیان
1399/02/20 گسترش همکاری سازمان محیط زیست و شرکتهای دانش بنیان
11:40

گسترش همکاری سازمان محیط زیست و شرکتهای دانش بنیان

معاون سازمان حفاظت محیط زیست ظرفیت های پارک ها ی دانش بنیان در مسیر توسعه پایدار را موثر دانست و از آمادگی این سازمان برای همکاری تنگاتنگ با این شرکت‌ها خبر داد.

به گزارش «پارما» از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست ،مسعود تجریشی در دیدار با معاونین وزارت علوم تحقیقات و فناوری  به بررسی همکاری های مشترک بین محیط زیست و پارک های علم و فناوری پرداخت و گفت: در آینده از ظرفیت های موجود دانش بنیان ها برای کمک با حفظ محیط زیست استفاده خواهد شد .


معاون محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست همچنین با اشاره به اینکه در بودجه سال 99 مقرر شد که سی و پنج درصد از عوارض وصول شده از محل یک درصد از قیمت فروش صنایع آلاینده به حساب صندوق ملی محیط زیست واریز شود گفت : اولویت این صندوق حمایت از طرح های نوآورانه محیط زیستی و طرح هایی که توجیه محیط زیستی دارند است و این صندوق از طرح هایی که در زمان کوتاه می توانند مشکلات زیست محیطی را برطرف کنند استقبال می کند. 


 تجریشی در خصوص سامانه مدیریت جامع پسماند کشور نیز گفت:  با کمک پارک های علم و فناوری  می توانیم در این زمینه ابجاد اشتغال کنیم . 


معاون رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه از همکاری در همه حوزهای برای رفع موانع  و چالش های پیش رو  اعلام آمادگی کرد و گفت :  با تمام ظرفیت از دانش بنیان ها و شرکت های نوپا دراین زمینه حمایت می کنیم. 


در این  جلسه مهدی کشمیری، مدیر کل دفتر برنامه ریزی امور فناورانه وزارت علوم تحقیقات و فناوری به معرفی ساختار پارک های علمی و فناوری پرداخت و گفت: چهل و سه پارک در سطح کشور فعال هستند که مجوز وزارت عتف را دارند که در سال گذشته، حدود یک صد میلیون دلار صادرات داشتند.


 مهدی کشمیری در ادامه به عملکرد پارک های علم و فناوری در بحران کرونا پرداخت و گفت: پس از شیوع کرونا، 450 شرکت این فعال شدند که منجر به تولید بیش از یک میلیون ماسک و یک و نیم میلیون لیتر مایع ضد عفونی در روز شد. 

دراین جلسه دو ساعته جمعی از مدیران ارشد  وزارت علوم و سازمان محیط زیست حضور داشتند.
تعداد بازدید: 320
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal