اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
                                                                       تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
کشف تله زنده گیری حیات وحش چهارپا در نایین
1399/03/19 کشف تله زنده گیری حیات وحش چهارپا در نایین
09:40

یک تله زنده گیری حیات وحش چهار پا که بصورت ماهرانه ای ساخته شده بود در یکی از باغات  بخش مرکزی شهرستان نایین کشف و ضبط شد.

به گزارش«پارما» سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نایین اظهار داشت: در راستای گشت و کنترل و جلوگیری از تخلفات شکار و صید یک عدد تله زنده گیری حیات وحش چهار پا که بصورت ماهرانه ای در یکی از باغات  بخش مرکزی نایین نصب شده بود، توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان نایین کشف و ضبط شد.

علیرضا رضایی افزود: در این راستا پس از هماهنگی لازم با دادستان نایین و اخذ دستور قضایی با همکاری نیروی انتظامی  و رعایت تمامی ضوابط با ورود به مزرعه و باغ مورد نظر تله مذکور که با هدف زنده گیری حیات وحش چهار پا نصب شده بود جمع آوری و پرونده به مراجع قضایی ارسال شد.

شهرستان نایین داری پناهگاه حیات وحش عباس آباد با موقعیت منحصر به فرد در مرکز زیستگاه‌های یوز پلنگ کشور و در مرکز ثقل شبکه مناطق حفاظت شده چهارگانه نقش حساس ارتباطی داشته و علاوه بر اهمیت ذاتی و بومی، به لحاظ این ویژگی " کریدور حیات" محسوب می‌شود.

گونه‌های جانوری پناهگاه حیات وحش عباس‌آباد شامل بُز کوهی، قوچ و میش وحشی، جبیر، پلنگ، یوزپلنگ، گربه شنی و کاراکال است که از حیوانات حمایت شده محسوب می‌شوند.

پناهگاه حیات وحش عباس‌آباد نایین با وسعت بیش از 300 هزار هکتار یکی از زیستگاه‌های کویری و کوهستانی است.

این منطقه  در 190 کیلومتری نایین در شرق اصفهان قرار دارد.

تعداد بازدید: 669
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal