اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"جهش توليد"       

کانال رسمی اداره کل
نقشه سايت English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
صدور حکم قضایی یرای یک واحد کوره زغال گیری غیر مجاز در شهرستان نطنز
1399/04/11 صدور حکم قضایی یرای یک واحد کوره زغال گیری غیر مجاز در شهرستان نطنز
12:37

 سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نطنزگفت: حکم قضایی توقف فعالیت یک واحد کوره زغال گیری غیر مجاز در شهرستان نطنز صادر شد.

به گزارش«پارما» علیرضا غلامی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نطنز  با  اعلام این خبر گفت: یک واحد کوره زغال گیری  غیر مجاز ( سنتی ) واقع در بخش امامزاده (بادرود)  با وجود چند نوبت دریافت اخطار رفع آلایندگی ، هیچ گونه اقدامی برای رفع آلایندگی  و یا توقف فعالیت  انجام نداده بود به جرم آلودگی هوا و تهدید علیه بهداشت عمومی به مراجع قضایی معرفی شد.
 

وی افزود: در جریان رسیدگی به این پرونده، متهم به تحمل حبس تعزیری  به مدت سه ماه و یک روز و نیز به جمع آوری  وسایل استحصال زغال گیری محکوم شد  .

وی افزود: فعالیت غیراصولی کوره‌ها ی زغال گیری سنتی با انتشار دود غلیظ و آلاینده موجب آلودگی شدید هوا ، تخریب خاک و تهدید بهداشت عمومی و مزاحمت برای ساکنان منطقه می‌شود و به استناد ماده 29قانون نحوه جلوگیری از هوا و ماده 688 قانون مجازات اسلامی جرم محسوب  شده  و پیگرد قانونی دارد.
تعداد بازدید: 56
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
Powered by DorsaPortal