اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
مهار تورم، رشد تولید
کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
تصویر برداری جدید از پلنگ ایرانی در پناهگاه حیات وحش عباس آباد
1396/08/22 تصویر برداری جدید از پلنگ ایرانی در پناهگاه حیات وحش عباس آباد
09:08

تصویر برداری جدید از پلنگ ایرانی در پناهگاه حیات وحش عباس آباد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نایین از تصویر برداری یک قلاده پلنگ ایرانی در پناهگاه حیات وحش عباس آباد خبر داد.

به گزارش"پارما" حسین اکبری رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نایین در این باره گفت: محمدرضا حلوانی، محیط بان پناهگاه حیات وحش عباس آباد در حین گشت و کنترل و حفاظت از زیستگاهها، در اواسط روز این پلنگ را مشاهده و توانست با استفاده از یک دوربین معمولی و از فاصله حدودی 80 متری در حالی که پلنگ با آرامش خاصی به او خیره شده است تصویربرداری نماید.

 وی پیش از این نیز از فاصله دور از این گونه ارزشمند فیلمبرداری دستی  کرده است . فرمانده یگان حفاظت محیط زیست شهرستان نایین افزود: مشاهده پلنگ در روز بعنوان یک گونه شب فعال و تصویربرداری متعدد از آن در روز در زیست بوم عباس آباد نشان دهنده امنیت مطلوب برقرار شده توسط کلیه محیط بانان سختکوش بوده و یک دستاورد حفاظتی با ارزش محسوب می شود.

 ثبت تصاویر در سال جاری و رویت مستقیم گونه و مشاهده نمایه های مختلف حضور از جمله ردپا، آثار طعمه خواری و قلمرو طلبی در نواحی متفاوت منطقه شاخصی از پویایی جمعیت و اهمیت بالای پناهگاه حیات وحش عباس آباد در حمایت و پایداری انواع گربه سانان بویژه پلنگ ایرانی بعنوان بزرگترین گربه سان حال حاضر طبیعت باشکوه ایران است.

تعداد بازدید: 764
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal