اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"جهش توليد"       

کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
تصوير برداري جديد از پلنگ ايراني در پناهگاه حيات وحش عباس آباد
1396/08/22 تصوير برداري جديد از پلنگ ايراني در پناهگاه حيات وحش عباس آباد
09:08

تصوير برداري جديد از پلنگ ايراني در پناهگاه حيات وحش عباس آباد

رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان نايين از تصوير برداري يك قلاده پلنگ ايراني در پناهگاه حيات وحش عباس آباد خبر داد.

به گزارش"پارما" حسين اكبري رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان نايين در اين باره گفت: محمدرضا حلواني، محيط بان پناهگاه حيات وحش عباس آباد در حين گشت و كنترل و حفاظت از زيستگاهها، در اواسط روز اين پلنگ را مشاهده و توانست با استفاده از يك دوربين معمولي و از فاصله حدودي 80 متري در حالي كه پلنگ با آرامش خاصي به او خيره شده است تصويربرداري نمايد.

 وي پيش از اين نيز از فاصله دور از اين گونه ارزشمند فيلمبرداري دستي  كرده است . فرمانده يگان حفاظت محيط زيست شهرستان نايين افزود: مشاهده پلنگ در روز بعنوان يك گونه شب فعال و تصويربرداري متعدد از آن در روز در زيست بوم عباس آباد نشان دهنده امنيت مطلوب برقرار شده توسط كليه محيط بانان سختكوش بوده و يك دستاورد حفاظتي با ارزش محسوب مي شود.

 ثبت تصاوير در سال جاري و رويت مستقيم گونه و مشاهده نمايه هاي مختلف حضور از جمله ردپا، آثار طعمه خواري و قلمرو طلبي در نواحي متفاوت منطقه شاخصي از پويايي جمعيت و اهميت بالاي پناهگاه حيات وحش عباس آباد در حمايت و پايداري انواع گربه سانان بويژه پلنگ ايراني بعنوان بزرگترين گربه سان حال حاضر طبيعت باشكوه ايران است.

تعداد بازدید: 141
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal