اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"جهش توليد"       

کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
اجرایی کردن برنامه هوای پاک لازمه بهبود کیفیت هوا

اجرایی کردن برنامه هوای پاک لازمه بهبود کیفیت هوا

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در شورای اداری استان خواستار اجرایی کردن بخش های مختلف قانون هوای پاک شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست از روابط عمومی حفاظت محیط زیست اصفهان، ایرج حشمتی در این جلسه با ارائه گزارش آماری از اقدام های پیشگیرانه و بازدارنده حفاظت محیط زیست؛ عملکرد زیست محیطی استان اصفهان از جمله تشکیل جلسات منظم کارگروه شرابط اضطرار الودگی هوا در استانداری و تشدید پایش های زیست محیطی را در سطح کشور پیشرو خواند.


وی افزود: در کنار کاستی های متنوع و متعدد موجود برای مدیریت زیست محیطی استان طی سه روز آلودگی هوا در روزهای ۲۶ آذر و نهم و دهم دی ماه جاری؛ اداره کل حفاظت محیط زیست استان ۹۱۹ پایش زیست محیطی واحدهای صنعتی و معدنی را انجام داد و ۱۳۷ اخطاریه برای متخلفین از قوانین زیست محیطی صادر کرد. همچنین این اداره کل با ۲۴۲ تذکر شفاهی به خاطیان؛ با حکم مراجع فضایی ۲۱ واحد متخلف را پلمب نمود.


مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان خطاب به رئیس و اعضای شورای اداری استان راه بهبود کیفیت هوای کلان شهر اصفهان و مراکز شهرستان های درگیر آلودگی هوا در استان را اعمال بخش‌های مختلف مدیریتی و اجرایی قانون هوای پاک اعلام نمود و خواستار حمایت نمایندگان مجلس و مدیران استان در این زمینه شد.


ایرج حشمتی از لزوم نوسازی ناوگان اتوبوسرانی؛ بهینه‌سازی مصرف سوخت از طریق اصلاح موتورخانه های دولتی و خانگی، خروج خودروهای فرسوده،ایجاد مراکز معاینه فنی خودرو های سنگین و موتورسیکلت، ایجاد امکان پایش برخط صنایع بزرگ و متوسط توسط مرکز پایش زیست محیطی استان با مشارکت با واحدهای صنعتی با عنایت به کمبود های پرسنلی و اعتباری اداره کل حفاظت محیط زیست استان و از همه مهم تر توجه ویژه به فرهنگ‌سازی و آگاهی رسانی در زمینه محیط زیست را از اولویت های اجرای قانون پاک اصفهان اعلام کرد.


در پایان مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان خواستار همراهی همه جانبه مقامات استانی بویژه نمایتدگان مردم در مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکلات زیست محیطی شد

شورای اداری استان به ریاست استاندار و با حضور مجموعه مدیران دستگاه ها و نهادهای اجرایی؛ نظارتی؛ خدماتی ؛ مقامات مدهبی؛ نطامی و انتطامی و اعضای مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی تشکیل می شود.
تاریخ به روزرسانی: 1399/10/15
تعداد بازدید: 103
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal