اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"جهش توليد"       

کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
بازرسی کل وضعیت آلودگی هوای اصفهان را رصد می‌کند

با اعلام بازرسی کل استان اصفهان، وضعیت آلودگی هوای استان به طور منظم درقالب کارگروه‌های تخصصی این سازمان رصد می‌شود.

به گزارش «پارما» از خبرگزاری فارس اصفهان، با اعلام بازرسی کل استان اصفهان، در اجرای دستورات ریاست قوه قضاییه و همچنین ریاست سازمان بازرسی کل کشور در خصوص بررسی وظایف دستگاه های مرتبط با قانون هوای پاک و ترک فعل های صورت گرفته، جلسه ای در تاریخ 17 دی ماه 99 به میزبانی بازرسی کل استان با حضور دستگاه‌های متولی برگزار شد.

در این جلسه ادارات کل بحران استانداری، حفاظت محیط زیست، صنعت، معدن و تجارت، هواشناسی، دانشگاه علوم پزشکی، شرکت شهرک‌های صنعتی ، پلیس راهور، شورای اسلامی شهر و شهرداری اصفهان حضور به منظور بررسی وضعیت کیفی هوای شهر اصفهان عملکرد دستگاه‌ها در اجرای قانون مذکور و آیین نامه‌های اجرایی آن، هم‌افزایی جهت حل معضل و بررسی راهکارهای پیشنهادی حضور داشتند.

سید محمدمهدی طباطبایی، رئیس منطقه 6 سازمان بازرسی و بازرس کل استان در ابتدای جلسه ضمن اشاره به وضعیت و شرایط بسیار بد هوای استان اصفهان گفت: وضعیت موجود نتیجه تصمیمات و اقدامات اشتباه در گذشته است و چنانچه این روند ادامه داشته باشد قطعاً در آینده شرایط بدتری را شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به نحوه استقرار صنایع نیز بیان داشت: سوءمدیریت و اقدامات غیراصولی عامل اصلی تجمع عمده صنایع در بخشی خاص و همچنین پراکندگی آن‌ها در خارج از شهرک‌های صنعتی است.

طباطبایی برای حل مشکلات موجود هماهنگی، همکاری و استفاده از ظرفیت‌های موجود از جمله تشکل‌های مردم نهاد را ضروری دانست.

رئیس منطقه 6 سازمان بازرسی و بازرس کل استان اصفهان گفت: در شرایط کنونی مشکلات اقتصادی و دغدغه تولید و اشتغال در اولویت اول قرار گرفته که معتقدیم باید نگاه زیست محیطی در همه موضوعات مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: نقش مدیریت برنامه‌ریزان و تصمیم‌گیران در آلودگی هوا بالا است اما سهم‌بندی آن‌ها در میزان آلودگی دشوار است.

طباطبایی با بیان این که برای حل معضل آلودگی هوا باید توجه لازم به آسیب‌های موجود، برنامه ریزی صحیح و نظارت و اجرای دقیق داشته باشیم، گفت: در این راستا تشکیل کارگروه‌های تخصصی جهت رصد برنامه‌ها، اقدامات اصلاحی و پیگیری امور مربوط به دستگاه‌ها ضروری است.

در ادامه نیز اقدامات و دغدغه‌های دستگاه‌های متولی و اجرایی مطرح و مقرر شد ضمن تشکیل کارگروه‌های تخصصی جهت رصد اقدامات انجام شده، بررسی مشکلات و ارایه پیشنهادات اصلاحی جلسات به صورت ماهیانه با محوریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان و مدیریت بحران استانداری و با نظارت بازرسی کل استان برگزار شود.

تاریخ به روزرسانی: 1399/10/21
تعداد بازدید: 121
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal