اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
                                                                       تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
بازدید رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی و استاندار اصفهان از تالاب گاوخونی
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی و استاندار اصفهان و همراهان از تالاب بین المللی گاوخونی بازدید کردند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست اصفهان، بعد از ظهر امروز یکشنبه ۸ فروردین ۱۴۰۰ سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی، عباس رضایی استاندار اصفهان و زهرا شیخی نماینده مردم شهرستان اصفهان وسخنگوی کمیسیون بهداشت در مجلس، حجت اله غلامی و حیدر قاسمی معاونین امور عمرانی و سیاسی امنیتی استانداری اصفهان و ایرج حشمتی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصهفان از تالاب بین المللی گاوخونی بازدید کردند.
در این برنامه زیست محیطی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ضمن تشریح وضعیت بحرانی گاوخونی و بیان تبعات عدم تخصیص حقابه این تالاب بین المللی برای بازدید کنندگان و خبرنگار صدا و سیما، خواستار پیگیری حقابه های زیست محیطی زاینده رود از سراب تا پایاب از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران ارشد استانی گردید.
سمیه رفیعی رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس در گفت و گو با خبرنگار صدا و سیمای مرکز اصفهان در خصوص ضرورت نظارت مجلس برای نحوه مدیریت تالاب های کشور گفت در مجلس شورای اسلامی طرحی در دست بررسی داریم تا از طریق تصویب آن بتوانیم مشکل تالابهای گاوخونی، هامون، پریشان و دریاچه ارومیه را بطور دائم حل کنیم. عباس رضایی استاندار اصفهان نیز در گفت گو با خبرنگار صدا و سیما در این زمینه، ضمن تاکید بر عزم جدی استان برای نجات گاو خونی از وضعیت موجود، افزود تلاش می کنیم حتی اگر امکان تأمین نیاز آبی این تالاب که طبق نظر تخصصی حفاظت محیط زیست استان ۱۷۰ میلیون متر مکعب، امکان پذیر نیست حداقل ۲۰ میلیون متر مکعب از آب مورد نیاز گاوخونی، در همین محل تحویل شود.

گفتنی است برنامه بازدید از تالاب گاوخونی در آستانه میلاد امام زمان (عج) همزمان با افتتاح، رونمایی و بازدید از چندین پروژه فرهنگی عمرانی شامل: سینمای روباز ورزنه ، رونمایی از نماد فرشته سپید پوش ورزنه،کلنگ زنی احداث ۳۰۰ واحد مسکونی ، افتتاح باند فرود بالگرد اورژانس و بازدید از آخرین وضعیت بیمارستان درحال ساخت ورزنه در این شهرتالابی، انجام شد.

در این برنامه ها عباس مقتدایی نماینده مردم شهرستان اصفهان در مجلس شورای اسلامی، فاطمه قاسم پور رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس، فرماندار شهرستان اصفهان، معاونین فنی و نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان، مدیران و جوامع محلی و اعضای سازمان های مردم نهاد زیست محیطی نیز حضور داشتند.

 
تاریخ به روزرسانی: 1400/01/10
تعداد بازدید: 132
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal