اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"جهش توليد"       

کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
7 پیشنهاد سازمان محیط زیست به ستاد کرونا برای کنترل آلودگی هوا
1399/07/23 7 پیشنهاد سازمان محیط زیست به ستاد کرونا برای کنترل آلودگی هوا
13:09

به دنبال نگرانی‌ها از شیوع بیشتر کرونا در ایام آلودگی هوا، سازمان حفاظت محیط زیست هفت پیشنهاد را برای کنترل انتشار آلاینده‌ها در این ایام به ستاد ملی کرونا فرستاده است.

به گزارش«پارما» از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، دبیر کمیته فنی صدور مجوزهای خودرویی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به این پیشنهادات می‌گوید: چنانچه این موضوعات با تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا لازم‌الاجرا شود در زمینه کنترل آلودگی هوا در شش ماهه دو سال تا حدود زیادی موفق خواهیم بود.

بهزاد اشجعی ضمن اشاره به اینکه سازمان حفاظت محیط زیست برای جلوگیری از همزمانی کرونا و آلودگی هوا طی روزهای آینده پیشنهادهایی را در قالب هفت ماده به ستاد ملی کرونا می دهد، اظهار کرد: باتوجه به شرایط کشور سعی کرده‌ایم پیشنهادهایی را مطرح کنیم که به بودجه زیادی نیاز نداشته باشد و از سوی دیگر در کوتاه مدت نیز اثرگذار باشد. از این‌رو منابع شاخصی که سهم بالایی در آلودگی هوا دارند را مورد هدف قرار داده‌ایم.

وی در ادامه با بیان اینکه یکی از مشکلات ما در شش ماهه دوم سال و در زمان اوج آلودگی هوا استفاده نیروگاه‌ها و صنایع از سوخت مازوت به‌جای گاز است، تصریح کرد: یکی از پیشنهادات ما به ستاد ملی مقابله با کرونا این است که استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه‌های اطراف کلان‌شهرها - که حدود 8 تا 10 نیروگاه هستند - ممنوع شود.

اشجعی افزود: در صورت تصویب این موضوع وزارت نفت با همکاری وزارت نیرو باید راهکاری برای رساندن سوخت گاز به نیروگاه‌های اطراف شهرها در پاییز و زمستان امسال پیدا کند.

تعداد بازدید: 30
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal