اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"جهش توليد"       

کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
رهاسازی یک عقاب طلایی در زیستگاه های طبیعی کاشان
1399/07/24 رهاسازی یک عقاب طلایی در زیستگاه های طبیعی کاشان
11:45

رهاسازی یک عقاب طلایی در زیستگاه های طبیعی کاشان

یک پرنده شکاری عقاب طلایی با حضور دوستداران محیط زیست در زیستگاه های طبیعی شهرستان کاشان رها سازی شد.

به گزارش«پارما» از اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کاشان، یک پرنده عقاب طلایی مصدوم که توسط شهروند دوستدار محیط زیست تمیار شد، پس از بهبودی با حضور جمعی از دوستداران محیط زیست در زیستگاه اصلی خود در شهرستان کاشان رها سازی شد.

عقاب طلایی یکی از قویترین و باشکوه‌ترین پرندگان شکاری در قاره آسیا و اروپا است.

عقاب طلایی به دلیل ظاهر فوق العاده زیبایی که دارد بسیار شکار می‌شود و در ایران از گونه‌های تحت حمایت است این گونه‌ شگفت انگیز می‌تواند در حال پرواز تا 320 کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد.

از عقاب طلایی پنج یا 6 گونه وجود دارد که از نظر انتشار جغرافیایی، اندازه و رنگ، با هم تفاوت دارند. این پرنده با داشتن پهنای بال 187 تا 230 سانتیمتری، یکی از بزرگ‌ترین عقاب‌های نیم‌کره شمالی است. وزن آن به طور متوسط، 3 تا 6.5 کیلوگرم است.

یکی از توانایی‌های متفاوت عقاب طلایی با دیگر پرندگان در نوع پرواز او است. با بال‌های باز و گسترده اوج گیری می‌کند و گاه گاهی بال می‌زند. بال‌ها را در حالت افقی نسبت به بدن، نگه می‌دارد و منطقه زیر پایش را به دنبال غذا، زیر نظر می‌گیرد.

تعداد بازدید: 35
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal