اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"جهش توليد"       

کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
بررسی راهکارهای جلوگیری از سوزاندن بقایای گیاهی بجای مانده از برداشت محصولات کشاورزی در دومین جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان مبارکه
1399/07/29  بررسی راهکارهای جلوگیری از سوزاندن بقایای گیاهی بجای مانده از برداشت محصولات کشاورزی در دومین جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان مبارکه
12:10

 راهکارهای جلوگیری از سوزاندن بقایای گیاهی بجای مانده از برداشت محصولات کشاورزی با توجه به فصل برداشت محصولات نظیر برنج در اراضی شهرستان مبارکه،در دستور کار کارگروه مدیریت پسماند این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش «پارما» از دبیرخانه کارگروه شهرستانی مدیریت پسماند مستقر در اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مبارکه، دومین جلسه این کارگروه در فرمانداری این شهرستان با رعایت و حفظ فاصله گذاری اجتماعی تشکیل شد.

در این جلسه ابتدا مواردی نظیر واگذاری زمین مناسب جهت دفع پسماندهای ساختمانی شهرستان مبارکه، ساماندهی تانکرهای حمل فاضلاب های خانگی در شهر زیبا شهر و روستاهای بخش گرکن جنوبی، مدیریت پسماندهای ویژه کشاورزی در بخش دامداری های شهرستان، اختصاص زمین جهت دفع پسماندهای صنعتی غیر ویژه، نظارت ویژه بر عملکرد مدیریت پسماندهای پزشکی با توجه به موج سوم ویروس کووید 19 (کرونا ویروس) و جلوگیری از فعالیت مراکز غیر مجاز جمع آوری ضایعات پلاستیک، شیشه، کاغذ و ... بررسی شد که اعضای حاضر در جلسه گزارش اقدامهای انجام شده توسط سازمان های خود را ارائه کردند.

سپس مهران شنتیائی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان و دبیر کارگروه ضمن پیگیری مصوبات جلسات قبلی، دستور کار جدید جلسه را با محوریت جلوگیری از سوزاندن بقایای گیاهی بجای مانده از برداشت محصولات کشاورزی را مطرح نمود.

در پایان ضمن گزارش اقدام های انجام شده توسط نمایندگان محترم دستگاه ها، در این خصوص مقرر شد در اسرع وقت اداره جهاد کشاورزی نسبت به تهیه یک بانک اطلاعاتی جامع از کشاورزان متخلف را تهیه و مراتب از طریق مراجع قضایی پیگیری شود.

تعداد بازدید: 54
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal