اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"جهش توليد"       

کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
برای حفظ محیط زیست، هماهنگی و مشارکت بین دستگاهی لازم است
1399/07/29 برای حفظ محیط زیست، هماهنگی و مشارکت بین دستگاهی لازم است
08:33

مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان محیط زیست گفت: بهبود وضعیت محیط زیست کشور به آموزش‌های عمومی محیط زیست برای مخاطبان خاص وعام، با تقویت روحیه مطالبه‌گری اصولی و مشارکت اجتماعی، را می‌طلبد.

به گزارش«پارما» از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، ژیلا مهدی آقایی، مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان محیط زیست در رابطه با همکاری، هماهنگی و مشارکت بین دستگاهی برای حفظ محیط زیست، در گفت‌وگو با میزان گفت: با توجه به ماهیت فرابخشی سازمان حفاظت محیط زیست، همکاری باسایر دستگاه‌ها و نهاد‌های کشور جهت ترویج فرهنگ مشارکتی در حفاظت از محیط زیست کشور، قطعا تاثیر به سزایی در بهبود وضعیت محیط زیست دارد.
مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان محیط زیست در ادامه عنوان کرد: پیاده سازی برنامه‌های محیط زیستی بدون توسعه و ارتقاء سطح همکاری و مشارکت بین دستگاهی امکان پذیر نیست و هرجا این همکاری صورت گرفته، تاثیرات قابل توجهی را در بهبود وضعیت محیط زیست شاهد بودیم.
وی گفت: مسئله اصلی، قبول و ترویج تفکر مشارکت محور در حفظ محیط زیست هست، که هنوز خیلی جا نیفتاده، و عوامل زیادی نیز در آن دخیل هستند.
آقایی ادامه داد: سازمان حفاظت محیط زیست، با توجه به نقش حاکمیتی و نظارتی خود در بسیاری موارد، باید پیگیر مطالبات باشد، بنابراین همکاری، همدلی و مشارکت محوری دستگاه‌ها در ایفای نقش قانونی و ذاتی شان در حفظ محیط زیست و جلوگیری از تخریب سرزمین، بسیار مهم است.
مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی در رابطه با چالش‌های پیشرو سازمان گفت: حل بسیاری از چالش‌های سازمان به عنوان مثال، آلودگی هوا، مدیریت پسماند، مدیریت حفاظت خاک و... نیازمند هماهنگی و همکاری‌های بین دستگاهی است، و اگر رویکرد مدیریت مشارکتی در رفع این معضلات وجود نداشته باشد، قطعا سازمان در کسوت ارگان حاکمیتی و نظارتی که نظارت بر اجرای قوانین در این حوزه‌ها را برعهده دارد، به تنهایی قادر به حل و فصل این حجم از مشکلات محیط زیستی کشورنخواهد بود.
وی بیان کرد: مشکل اینجاست که بسیاری از افراد جامعه، به دلیل ضعف آگاهی از وظایف سازمان حفاظت محیط زیست، همواره انگشت اشاره شان در این موارد به سمت سازمان است.
آقایی درباره آموزش‌های عمومی برای حفظ محیط زیست گفت: قطعا آموزش‌های عمومی محیط زیست برای مخاطبان خاص وعام، با تقویت روحیه مطالبه گری اصولی و مشارکت اجتماعی، سبب بهبود وضعیت محیط زیست کشور را فراهم‌خواهد آورد.
مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی حس مسیولیت پذیری زیست محیطی را برای همه افراد جامعه ضروری دانست، گفت: آموزش‌های همگانی محیط زیست در سطوح مختلف جامعه و ترغیب حس مسئولیت فردی و اجتماعی محیط زیستی که منجر به بهره گیری از مشارکت مردم و ارتقاء سطح مشارکت اجتماعی محیط زیستی می‌شود، یکی از عوامل بسیار موثر در مطالبه گری اجرای قوانین و وظایف مترتب بر دستگاه‌ها در حفظ محیط زیست و بهبود عملکرد محیط زیستی آن‌ها خواهد بود.

تعداد بازدید: 50
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal