اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"جهش توليد"       

کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
جمع آوری بیش از دو هزار متر دام از سطح دریاچه سد زاینده رود
1399/07/30 جمع آوری بیش از  دو هزار متر دام از سطح دریاچه سد زاینده رود
08:57

بیش از دو هزار دام صیادی از سطح دریاچه سد زاینده رود در منطقه حفاظت شده دالانکوه و سد زاینده رود جمع آوری شد.

به گزارش«پارما» از اداره اداره حفاظت محیط زیست شهرستان چادگان، محیط بانان این اداره طی گشت وکنترل ، نور کشی و قلاب کشی از تمام قسمت های دریاچه سدزاینده رود ( منطقه حفاظت شده دالانکوه و سد زاینده رود) در شب گذشته با قایق موتوری سازمانی بیش از 2000 متر دام از قسمتهای مختلف دریاچه جمع آوری و به پاسگاه محیط زیست چادگان منتقل کردند.

گشت و کنترل و قلاب کشی از تمام قسمت های دریاچه به عمل آمد و با توجه به اینکه گشت بصورت شبانه و به وسیله قایق موتوری انجام می گیرد و همچنین به دلیل برودت هوا ، متخلفین در محل حضور ندارند و در صورت حضور به محض شنیدن صدای قایق موتوری اقدام به فرار کرده و متواری می شوند.

همچنین تعدادی از ادوات صید که از متخلفین در سواحل دریاچه بجا مانده بود نیز جمع آوری و به پاسگاه محیط بانی چادگان منتقل شدند.

لازم به ذکر است با توجه به ثابت نبودن و پایین رفتن سطح آب دریاچه ، گاهاً جزایر به طور کامل از آب خارج نشده و در تاریکی شب( حتی با وجود نور پرژکتور هم قابل مشاهده و تشخیص نیستند) ، امکان برخورد قایق با این جزیره ها وجود دارد که این موضوع گشتهای شبانه را با خطرات بسیاری همراه می کند.

تعداد بازدید: 61
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal