اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

سال"جهش توليد"       

کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
دستگیری دو گروه متخلف شکار و صید به همراه لاشه یک راس قوچ وحشی در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز
1399/07/30 دستگیری دو گروه متخلف شکار و صید به همراه لاشه یک راس قوچ وحشی در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز
13:51

 سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نطنز گفت: دو گروه متخلف شکار و صید به همراه لاشه یک راس قوچ وحشی در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز شناسایی و دستگیر شدند.

 
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نطنز با اعلام این خبر گفت : نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان نطنز در حین گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده کرکس متوجه شیلک صدای تیر در ارتفاعات شدند که پس از دوربین کشی و کوه پیمایی موفق شدند دو نفر متخلف شکار و صید را شناسایی و دستگیر نموده به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی دهند.

اکبر عسکریان زاده گفت : پس از بازرسی از متخلفین شکار و صید لاشه شکار یک راس قوچ وحشی و یک قبضه اسلحه گلوله زنی کالیبر 270 و مهمات شامل 2 ععد فشنگ و ادوات شکار شامل یک دستگاه دوربین دو چشمی و چاقو کشف و ضبط شد

. وی خاطر نشان کرد: طبق بند ب ماده 12 قانون شکار و صید ، شکار غیر مجاز جانوران وحشی جرم محسوب شده و مستوجب مجازات می باشد.

شایان ذکر است : جرایم ضرر و زیان شکار هر راس قوچ وحشی موضوع بند (ج) ماده 3 قانون شکار و صید مبلغ دویست و پنجاه میلیون ریال می باشد.

منطقه حفاظت شده کرکس نطنز با 114 هزار هکتار وسعت یکی از زیباترین و بکرترین مناطق حیات وحش استان اصفهان است که از گونه های جانوری مختلفی برخوردار است.و انواع جانوران وحشی اعم از خزندگان، پرندگان و پستاندارانی نظیر کل و بز، قوچ و میش وحشی، گراز (خوک وحشی )، گرگ، شغال، روباه، کفتار، گربه وحشی، پلنگ، تشی، پایکا و غیره در منطفه حفاظت شده کرکس وجود دارد.

تعداد بازدید: 91
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal