اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
مهار تورم، رشد تولید
کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
راه اندازی خانه محیط زیست مرکز موزه تنوع زیستی و فرهنگی سمیرم
1401/08/26 راه اندازی خانه محیط زیست مرکز موزه تنوع زیستی و فرهنگی سمیرم
12:29

 

خانه محیط زیست مرکز موزه تنوع زیستی و فرهنگی سمیرم؛

با افتتاح این مرکز، مکان مناسبی برای ارتقاء دانش و اطلاعات مردم در خصوص زیستگاه های کوهستانی منطقه و حیات وحش آن ایجاد شده است.

 

   به گزارش «پارما»، موزه تنوع زیستی و فرهنگی سمیرم عنوان موزه ای است که بدون کمک های مالی دولت و در نتیجه خلاقیت و ابتکار اعضای انجمن پیام‌آوران سبز سمیرم در محل ساختمان یک حمام مخروبه در تاریخ 25 ابان ماه 1401 در قالب مرکز خانه محیط زیست مرکز موزه تنوع زیستی و فرهنگی سمیرم راه اندازی شد.

 

   این مرکز از بخش های مختلفی شامل: موزه تنوع زیستی، موزه مردم شناسی، کتابخانه و سالن جلسات تشکیل شده است که با دیدن گونه های تاکسیدرمی شده در آن، حس دوستی بین انسان و زیستمندان موجود در آن دو چندان می شود. اعضای این انجمن ضمن معرفی حیات وحش سمیرم و معضلاتی مانند شکار بی رویه و عواقب سوء آن، توجه و بالتبع حساسیت مردم را نسبت به مسئله شکار افزایش می دهند.

 

   با افتتاح این خانه محیط زیست؛ مکان مناسبی برای ارتقاء دانش و اطلاعات مردم در خصوص زیستگاه های کوهستانی منطقه و حیات وحش آن ایجاد شده است تا بتوان با همکاری و همیاری جمعی، جلوی تخریب و از بین رفتن محیط زیست و حیات وحش غنی منطقه سمیرم را گرفت.

 
 

تعداد بازدید: 128
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal