اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
مهار تورم، رشد تولید
کانال رسمی اداره کل
نقشه سایت پشتیبانی از افراد کم توان دستورالعمل به روز رسانی English الکسا
دولت و ملت، همدلی و همزبانی
توسعه تجدیدپذیرها و ارتقای بهره وری انرژی با تسهیلات اعطایی صندوق ملی محیط زیست
1401/09/03 توسعه تجدیدپذیرها و ارتقای بهره وری انرژی با تسهیلات اعطایی صندوق ملی محیط زیست
09:51

 

تفاهم نامه همکاری بین ساتبا و صندوق ملی محیط زیست با هدف توسعه نیروگاه های تجدیدپذیر و ارتقای بهره وری انرژی برق، به امضا رسید.
 

   به گزارش روابط عمومی صندوق ملی محیط زیست، مراسم امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق (ساتبا) و صندوق ملی محیط زیست با هدف حمایت از طرح های احداث نیروگاه های تجدیدپذیر و توسعه پروژه های بهره وری انرژی مبتنی بر بازار بهینه سازی انرژی و محیط زیست مورخ 2 آذرماه 1401 همزمان با برگزاری برگزاری بیستمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست، به امضا رسید.

 

   سجاد انجم شعاع مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست در آیین امضای این تفاهم نامه با اشاره به نوپا بودن این صندوق، اظهار کرد: ما از سال 1401 حمایت از پروژه های تجدیدپذیر و اعطای تسهیلات به این پروژه ها را شروع کردیم.

 

   وی، اظهار امیدواری کرد صندوق ملی محیط زیست در چندماه باقی مانده از سال جاری و سال آینده، پروژه های بهره وری انرژی برق را هم تامین مالی و حمایت کند.

 

   محمود کمانی معاون وزیر نیرو و رئیس ساتبا نیز در این مراسم با اشاره به همکاری این سازمان و صندوق ملی محیط زیست در راستای توسعه تجدیدپذیرها و ارتقای بهره وری انرژی برق، تصریح کرد: وزارت نیرو برای احداث 10 هزار مگاوات نیروگاه تجدیدپذیر در طی 4 سال برنامه ریزی کرده است.

 

   وی افزود: تأمین مالی برای احداث این نیروگاه ها می بایست توسط بانک ها و مؤسسات مالی همچون صندوق ملی محیط زیست که رسالت آن اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی برای کمک به کاهش آلایندگی محیط زیستی و دستیابی به هوای پاک است، انجام شود. معاون وزیر نیرو در پایان اظهار امیدواری کرد با امضای این تفاهم نامه همکاری، زمینه توسعه تجدیدپذیرها و ارتقای بهره وری انرژی برق در کشور فراهم شود.

 
تعداد بازدید: 109
کلیه حقوق این پایگاه اطلاع رسانی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان تعلق دارد و هرگونه بازنشر مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.
سال راه اندازی مجدد: 1393
Powered by DorsaPortal